Kultuur

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Kultuur

Postitus Postitas holte »

Jah, Winnie ille Pu on olnud selles nimestikus 1960. Miks ta nii populaarseks sai, mine võta kinni.
(Võibolla ostsid lapslembesed kirikuteenrid laste meelitamiseks tiraaži ära, muud mul nagu pähe ei tulnud)
:arrow:
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Kultuur

Postitus Postitas punukana »

1919. aastal rajas kohaliku tubakavabriku juht Emil Molt Stuttgarti midagi, mis sai omale nime ettevõtte järgi ning on nüüdseks laienenud ca 60 riiki (kaasa arvatud Eesti). Millest jutt?
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
Udupea
Postitusi: 1296
Liitunud: 19.02.2008, 22:35

Re: Kultuur

Postitus Postitas Udupea »

mnjah, selles vabriku nimes oli kolm sõna, sh waldorf ja Astoria. Viimasest pole ma Eestis midagi kuulnud, aga Waldorf-koolid on küll olemas ... Seega siis waldorfkoolid?!
Kõik mõistlik on juba ära mõeldud, tuleb ainult üritada seda üks kord veel mõelda.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Kultuur

Postitus Postitas punukana »

Jah, Waldorf-koolid on õige vastus :arrow:
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
Udupea
Postitusi: 1296
Liitunud: 19.02.2008, 22:35

Re: Kultuur

Postitus Postitas Udupea »

Selleks, et loomad aitadesse ei pääseks, ehitasid soomeurgilased tihti need hooned jalgade peal seisvaks. Venelased, kes asja otstarbest aru ei saanud, arvasid, et seal elab nõid. Kes on see soome-urgi päritolu kuri nõid vene mütoloogias, kes pidi nende arvates sellises majakeses elama?
Kõik mõistlik on juba ära mõeldud, tuleb ainult üritada seda üks kord veel mõelda.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Kultuur

Postitus Postitas holte »

Ma imestaks väga, kui see vastus poleks Baba-Jagaa
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
Udupea
Postitusi: 1296
Liitunud: 19.02.2008, 22:35

Re: Kultuur

Postitus Postitas Udupea »

Minu üks suurimaid lemmikuid vanades vene multikates surematu Kaštšei kõrval :twisted:
holte :arrow:
Kõik mõistlik on juba ära mõeldud, tuleb ainult üritada seda üks kord veel mõelda.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Küsisin sedasama tunamullu ulmeühingu suvekilval ja panin vikipeediast suurepärase pildi juurde. Küsimus läks täisringi ja sellepärast ma seda kilvafoorumis ei küsinudki (pidasin liiga lihtsaks). Küsisin sedasama ka tehnikaülikooli kilvasarjas, kus vastati Baba Jagaa (15), Kunksmoor (3) = Emmeliine, Lumekuninganna, Maša, Nastja, Tanja, Tšuudi nõid ja Ula Baba. 4 ei vastanud.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Sami_Storehouse.jpg
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Kultuur

Postitus Postitas holte »

Kui nüüd Udupea magama läks, siis võib ju küsida, et kuidas õnnestus surematu Kaštšei tappa?
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Mina nägin lapsena mitu korda nõukogude multifilmi, kus kangelane lõi mõõgaga südamesse. Aga vabalt võib olla, et multifilm polnud ajalootruu :)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Kultuur

Postitus Postitas holte »

siis me nägime erinevat filmi. Peade maharaiumine ja süstolite häirimine
külmrelvaga ei saa ju ometi häirida surematut tegelinskit.
Kusjuures niipalju Sa ju mind ikka tead, et ma lähtun ka praegu oma mälust
ja nõuka multikast.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
Udupea
Postitusi: 1296
Liitunud: 19.02.2008, 22:35

Re: Kultuur

Postitus Postitas Udupea »

holte kirjutas:Kui nüüd Udupea magama läks, siis võib ju küsida, et kuidas õnnestus surematu Kaštšei tappa?
Kahju küll, ma vähemalt kella kaheni üleval :roll: aga ma jätan vastamise teiste hooleks siis :lol:
Kõik mõistlik on juba ära mõeldud, tuleb ainult üritada seda üks kord veel mõelda.
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Re: Kultuur

Postitus Postitas allium »

Kas mingi muna sees ei olnd nõel, mille pea tuli ära murda?
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Kultuur

Postitus Postitas holte »

allium, oli muna sees nõel, mis tuli restruktureerida :arrow:
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Re: Kultuur

Postitus Postitas allium »

Missugune kuulus nõukogude film tuleb vene keelt kõnelevatel inimestel kohe meelde, kui nad kuulavad Ott Leplandi eurolugu?
Vasta