Teadetetahvel 2012

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Allar

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas Allar »

Head Tauno ja Polt ja teised!

Kui Te ei viitsi ega suuda ise mängima tulla, siis vähemalt ärge tänitage ja pläkutage pärast selle kohta nagu turueided! Ajage ennast kohale, mitte ärge mulisege tühja!! Loomulikult on Keila mäng tegijad lollid ja saamatud!

Austusega:

Allar Viivik
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas tauno »

Küllap see oli siiski teadlik valik, mitte viitsimine. Ma nagu ei mäleta, et lgp mängu koostajatest mitte ükski oleks osalenud ühelgi individ. või paariskarika etapil. Ilmselt siis tundub enda mäng olevat ainus normaalne mäng... Et asi ei paistaks lihtsalt haluga andmisena, siis ka põhjendan, miks minu arust see mäng on mõnevõrra vildakas.
- nagu varemgi, siis on keila mäng kinni mingis oma ajastus ja kaasajast pole sisuliselt mitte midagi. 60 küsimusest on ainult umbes 4-5, mida saab seostada kaasajaga. Kuna ilmselgelt on tegu koostajatele nõrga teemaga, siis on enamik selle valdkonna küsimused vägagi äraleierdatud: Brad Pitt, Kathryn Bigelow jms).
- tavapäraselt problemaatilised spordiküsimused: selle asemel et küsida oma valdkonna tippe, keskendutakse kurioossustele: maailma naisvasaraheite 18. number (ja ühtlasi on oma olemuselt halvad kõik vihjed stiilis "samanimeline isik pole tundmatu ka kilvaringkondades", ükskõik kas vastus on salis, song, tang, vahter, laisaar või kes iganes), K-14 juunioride tennis (!!), eesti saalihoki jne. nii et naisjalgpalluri küsimus on mõnes mõttes mängu ainus spordiküsimus, teised on rohkem varia.
- kultuur - lõputult nämmutatud vanad vanad teemad (Twain, Jaan Kross, Simson Seakülast jne)
- muusika - komplekti moodustasid Onu Bella, Ricci i Poveri, Yesi klahvkamees, Sarah Brightman. aastal 2012 ?
- ega pole ka sellist klassikalist teemat nagu ajalugu sisuliselt üldse. Valdavalt hoopis vana või nõuka-kallakuga varia. Tõepoolest, milline neist on ajaloo-küsimus? Ryti on sada korda küsitud, see on rohkem kodulugu, kui ajalugu. Winchester enam-vähem läheb arvesse, Aserbaidžaan, Iocaste...ja ongi kõik.

Eks saab ka niimoodi mängu teha, aga see on ikka vildakas.
Vilniuse Žalgiris
Allar

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas Allar »

Tere!

Kas Yesi klahvkamees on mõttetu mees? Pealegi on tal otsene seos Harjumaaga. Kas Jaan Kross on mõttetu mees, keda ei tohi kunagi enam küsida? Kas S. Brightman ja Banderas on mõttetud inimesed, keda ei tohi mängus duetti laulmas küsida? Kas Keila sõpruslinnas sündinud Soome president ei ole mitte keegi? Kas mängu korraldajad on neli suvalist mõttetut meest, kes ei oska mitte midagi? Praegu jääb küll selline mulje.
Õnneks tuli kohale 22 paari üle Eesti, kes jäib mänguga rahule ja ütlesid ka kiidusõnu, mitte ei hakanud vanaeidelikult irisema. Tänan, kes kohale tulid!!!

Allar
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas polt »

Alati võib teha mälumänge stiilis -"Küsime neid asju jälle". Selles mõttes mulle see mäng meeldis, et ma saan kohalikul kõrtsikilval päris mitut küsimust kasutada. Tegelikult oli selleaastane komplekt isegi parem kui paar viimast-meenutab tugevalt Maakilva viimaseid mänge. Tegin üldse häält ainult sellepärast, et ma vihkan küsimusi stiilis. Mis ala Eesti meister on .....?

Ei laske edasi! Kui tähed ikka süttivad -siis on neid kellelegi vaja...

Mis seos siis Wakemanil Harjumaaga on?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Allar

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas Allar »

Uuri Polt, mis seos on Wakemanil Harjumaaga? Jõudu ja edu uurimisel!!! Kui Sa seda ei tea, siis on halvasti!

Allar
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas tauno »

Ma ei hakka järjekordselt pikemalt lahti kirjutama asja tuuma: keilas ei pakuta uusi teadmisi, vaid nämmutatakse pidevalt ja üha uuesti sama materjali. Pärast Krossi, Hinti, Mozartit, Martin Kleini, ss-obergruppenführerit, rajooni lägahoidla arhitekti ja Onu Bellat on maailmas ka ühtteist muud juhtunud. Sa ei vasta ju kunagi sisuliselt mitte ühelegi etteheitele, vaid lihtsalt seletad, et kõik teised on lollid.
Keila mälumäng on umbes sama asi kui teivashüppajatel antaks ühel GP-etapil hüppamiseks bambusest teibad ja väidetaks, et nii ongi parem. Jah, mingi paremus selgub ka niiviisi, aga on ikka vähe imelik küll.
ja sõna võtsin ainult selle pärast, et mina pooldan laiemat maailmapilti, mitte ei soovi kõiges lähtuda umbes 1980. aasta olukorrast. Ja kui keegi mitte kunagi sõna ei võta, siis saabki väita, et kõik on hästi. Aga kui kalendri koostamisel on arvestatud, et stagneerunum mäng peab kah sees olema, siis mis teha. koostajatest on teatavasti alati puudu.

PS
See Wakemani vihje Harjumaaga seoses oli üsna kohutav. Teda võiks teada kui yesi liiget, mitte mingi purjutamisreisi järgi.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas holte »

Minu meelest võib pläkutada küll. Kui poleks küsimuste arvustamisel subjektiivset ad hominem
lähenemist. On ju ometi mingisugused üldobjektiivsed hinnangud ka olemas, mida saab küsimusele
kohaldada. Eelkõige otsene küsimuse faktitaluvus. Küsimuse arusaadavus-sõnastus peaksid ka olema
väärtused, millest saab enamik kilbareid enamvähem ühtmoodi aru.
Muus osas võib ilmselt vaidlema jäädagi, sest inimkilvarid on kõik nii suured isiksused, et tee milline
küsimus tahes, kellegi meelest on see ikka halb, sest see on lihtsalt "ebaoluline küsimus". Info ju jaguneb
kahte ossa, see oluline, mida ma tean-mäletan, ja see kräpp, mis mind ei huvita ja mida ma ei tea.
Ja sellest lähtuvat kriitikat ei peaks tegelikult väga südame sisse üldse võtma.

Mõneti võib nõus olla tauno väidetega, isegi mulle (vähemängijale elik taustairisejale) hakkavad paljud küsimused juba väga tuttavlikuks muutuma, spordi osas võib võtta nii ja naa - näiteks tennisepoiss on ikkagi meie mõistes tipp ja kohalik, muusika osas ütleks, et muusikaline maitse jääb pidurdamatult kinni oma noorusaega kõigil ja eks küsima peab ikka seda, millega endal mingigi suhe on, muidu paned nii puusse, et kole.

Ajalooteema esindatuse kohta seda, et pigem on see pikaaegselt eesti kilvas massiivselt üleesindatud, samas kui pole normaalselt peaaegu klassikalise kirjanduse(-teater-film) küsimusi, klassikalisest muusikast vägistatakse sisse sunniviisiliselt suvaline aaria ja loodusküsimused on enamasti pildimaterjalil kes-mis? või, oh-õudust - "mis-on-see-kraavipervel-kollase-õiega-juunisjuulis õitsev asi, rahvasuus tuntud ka kui..", kusjuures vaadatakse kenasti, et oleks üks kala, üks loom ja üks taim.. siis on teema loodus kaetud.. Ja ma ei hakka rääkima nn. coca-cola teemast. Siin Jüris tegid vähe nooremad inimesed mängu, kus oli rohkem teemasid, mida ehk 16-25 oluliseks peavad. Üsna kõva urin käis pärast, ükski Keila mäng vist pole nii palju tigedat responsi saan'd.

See lõpulõik on üldine, mitte otseselt Keila mängu puudutav.
Siin mõnel võistlusel on noorim kilvar napilt alla 40, ma'i saa aru, mis pagana aastast 2012 see tauno siin räägib? :) Kümne küsimusega kohustuslik teema peaks olema meditsiin ja meestehaigused. Mitte mingi 2012 aasta muusika.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Allar

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas Allar »

Tore!

Võtan teadmiseks! Küśin edaspidi vaid ENSV teenelisi vesipäid ja Uugametsa kolhoosi lägahoidla arhitekte!
Ja nüüd lähen tänu seltsimees Poldi soovitusele Bahreini suusatama!

Tänan, kes tulid! Tore mäng oli

Wakeman on käinud Jõelähtme golfiturniiridel. Ja seal ka kontserte andnud!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas polt »

Ma ei oleks iial nii julm ja hoolimatu, et soovitaks kellelgi reisida mõnele islamimaale.AAstal 2012. Ja suusatamist kui sporti ma muuseas vihkan... Seega ei saa ma kahjuks aru eelnenud sõnumist.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Allar

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas Allar »

Ma loen nüüd Keila mängu teema ammendatuks! Polt võib veel arutada, miks ta ei taha tulla suusatama ja miks ta haigestub alati pärast Keila mängu mölatõppe. Minu jaoks on mäng läbi ja mõtlen juba uue mängu küsimusi!

Olge tublid!

Allar
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas polt »

Lisan ikkagi väikese vihje islamistidest suusasõprdele http://www.skibahrain.com/
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
T

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas T »

Kõigepealt tänud kõigile, kes viitsisid ja leidsid aega Keilasse kohale tulla. Ega mäng nii hull polnudki kui mõni siinkirjutaja püüab väita aga egas sappi saagi tagasi hoida, eriti siis kui see kipub aju varjutama. Holtega täega nõus, et tulevikus tuleks eraldi teemaks võtta "meditsiin" ja "meestehaigused". Aga tegelikult tahaks tänada ka taunot ja polti, sest muu tagasiside puhul olekski tegijatel äkki jäänud asjast liiga roosiline pilt. Et lakoonilised küsimused alati eriti head ei ole, selles suhtes on poldil õigus, samas MM-idel kasutatakse pidevalt lühiküsimusi (aga muidugi päris võrrelda ei saa, sest kui on ikka 200 küsimust/vastust vaja koostada, siis vist muud moodi ei saakski). Ja kui mind mälu ei peta, siis mõned aastad tagasi ütles üks tuntud kilvamees, et õige mälumängur peab suutma vastata igasugustele küsimustele. Igal juhul veelkord tänud kõigile, nii neile, kes kohale tulid ja neile, kes Teadetahvlil oma arvamust avaldasid. Kui maajasid uskuda, siis ongi viimane aeg kõike küsida, sest pärast 2012 ju enam saagi midagi küsida!
Allar

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas Allar »

Väga õige!

Kui sapp mõistuse ja aju varjutab, on aeg ennast ravida! Koos unetutega!

Allar
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas Taivo »

Mängujuht ja korraldaja on nagu teenusepakkujad, kes püüavad võimalikult huvitavat toodet (oma mängu) valmistada ja need, kes suvatsevad mängule tulla, on teinud sellega mängujuhile teene. Kui mängujuht teeb viletsa mängu, siis tema toodet ei osteta ehk rahvas ei tule tema mängule. Ja kilva osas meil monopoolset seisundit ei ole. Mängujuhte on palju. Ma ütleksin, et pakkumine ületab nõudluse.

Sellepärast peaks iga kaupmees püüdma oma kauba kuidagi eriliseks teha. Mängujuht peaks püüdma valmistada meeldejääva mängu, millele on mõnus hiljem tagasi vaadata, siis tullakse ka järgmisel aastal. Ja peaks püüdma palju rahvast kohale ajada, teisisõnu oma toodet võimalikult palju turustada.

Mida kõike ka selleks ära ei tehta! Meenutan siiamaale mõnuga, kuidas Paide sai modelli mankinit kandma ning kuidas Arko ja Ets korraldasid Tartus kaksikute laulmise – suurepärane! Ning kuidas Polt organiseeris spordikilva ja tavamängu samale päevale ning ühendas kohaliku ja üle-Eestilise mängu. Ma olen kuboniire kritiseerinud, aga ma pole Kubo mängudest lõplikult loobunud, sest mulle meenub, kuidas Kubo on toonud kuulsaid külalisi oma küsimust esitama ning kuidas ta ise vilistas ja küsis, mis linnu hääl see on. Ma näen tahet rahvale meeldida. Minule kui kundele meeldib, kui teenusepakkuja minu jaoks midagi ebatavalist teeb. Ma olen ise Jüri sarjas a cappella laulnud.

See on see, mida ma Keilas ei näe. Ma ei näe tahet rahvale meeldida. Ma ei näe tahet areneda ja teha järgmisel korral veel paremat mängu. Ma näen ennasttäis ülbamist, et nende mäng on nii hea, et paremini ei saagi. Aga on see siis nii? Pole ju! Kui nad oleks parimad, siis kriitikat ei oleks. Kui nad oleks parimad, siis korraldaksid nad Eesti meistrivõistlusi.

Üle-eelmisel hooajal korraldas Talve Räpinas mängu, millele ma tegin pärast kilvafoorumis hävitavat kriitikat. Sellel mängul oli palju suuremaid puudusi kui ma Keila mängul iial näinud olen, sest mingi tase on olemas, millest Keila kunagi allapoole ei lange. Aga Talve ei tulnud rääkima, et kõik need, kellele tema mäng ei meeldinud, on ebakompetentsed. Vastupidi, mängu lõpetamisel Talve vabandas ja palus kergemat karistust. Ja teate, sel hetkel oli mul tunne, et annaks kasvõi andeks. Sest kellel ei juhtu? Ja Talve organiseeris mängu vaheajale väga stiilse suupistelaua, mille eest plusspunktid. Just stiilsuse eest.

Kujutlegem, et mingi taksofirma või kaubanduskett saaks hakkama millegagi, mis kriitikat tekitab. Kas ettevõte iial avaldaks pressiteate, milles ütleb, et kriitika ei tule arvesse, sest palju rohkem on neid kundesid, kes pole kurtnud ja täitsa rahul on? Aga just niimoodi on Allar käitunud.

Reklaamide põhiline võte on võrdlemine tavalisega: tavalise pesupulbriga ... Aga meie omaga ... Keila mäng ongi kujunenud tavaliseks pesupulbriks, millest ülejäänud millegipoolest erinevad. Pigem hea kui halva poolest.
kylaline

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas kylaline »

Tegelikult vist ikka nii see ka päris pole, üsna teravalt väljendavad nii tauno/polt kui allar ja seda, et keila parim mäng oleks, kah kuskilt välja ei loe. Kas igas mängus iseteguvust peab olema, eks see ole korraldajate asi, mis jäälegi mõnele osalejale meeldib, mõnele mitte. Võib-olla on tõesti mõned mängud muutunud liiga igapäevaseks. Samas ei näinud taivo risti nime võistlejate hulgas, mistõttu ei saa ei rist ega ka mina ega keegi teine öelda, et näiteks sel aastal ei sisustanud kohalik poistekoor keila mängu. Aga las mõni asi jääda ka korraldaja saladuseks.
Vasta