Popkultuur

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cadman »

Tegelt ma mõtlesin nüüd väänata sihukese Queeni- ja kantripeeru küsimuse, et kõik oigavad, aga see jääb praegu talle. Tuli üks teine huvitav mõte: http://www.youtube.com/watch?v=_Fbx6pyYsX8

Heliloojat tahan teada?
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Alexz
Postitusi: 826
Liitunud: 20.10.2009, 17:56

Re: Popkultuur

Postitus Postitas Alexz »

Ega sa seda küsimust seetõttu ei küsinud, et helilooja hiljuti ise eestis käis ja täna isegi Pealtnägijas esines?
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cadman »

Mis Sa ise arvad? Aga sellele pealtnägija reporterile soovitaks elementaarsed asjad selgeks teha, enne kui noka lahti teeb. :oops: Et ma pole eriti tugev Italiano, siis -
Vaata näiteks seda: http://www.youtube.com/watch?v=5CAS2tSqvUk
Või, mis veel olulisem, seda: http://www.youtube.com/watch?v=nACgSbYamYM
:arrow:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Alexz
Postitusi: 826
Liitunud: 20.10.2009, 17:56

Re: Popkultuur

Postitus Postitas Alexz »

Einohh, mis siin ikka vaadata, see ju vana nali, et Toto, enne kui ise mikrofoni pihku haaras, Joele laulukirjutamisega leiba teenis, mitte ainult need 2 lugu, vaid ka ehk Dassini kõige kuulsam lugu, Luxemburgi aed, ju tema kirjutatud.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cadman »

No päris nii see ei olnud. tegelt tal oli oma bänd ja ta oli trummimees, kuis selle Africa kirjutas, aga... Selline lavahirm, et no miskit ei tulnud. Siis sattus Legrandiga kokku, kes tegi sellest Dassinile aranzheeringu ja nii nad mõlemad areenile tõusidki. Ega Dassin enne seda polnud kah suhtmidagi ja Cutugnot ei tahtnud kah eriti keegi kuulata. Et issanda teed on imelikud jah :-) Ja neid lugusid on veel kui otsida, aga ma ei tahtnud seda kõige kuulsamat ju kohe letti lüüa.

Aga nood Pealtnägijad on küll haledus kuubis juba. No ei ole ta olnud mingi sotsialismuse produkt. No ei ole krt ja põrgu.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Alexz
Postitusi: 826
Liitunud: 20.10.2009, 17:56

Re: Popkultuur

Postitus Postitas Alexz »

Aga teema on hea, jätkame. Meile eestlastele on kõige kuulsam Dassini lugu ikkagi see "kolme pääsukese- kolme tuvi kohvik" Originaalis oli selle laulu nimi hoopis "Väike kohvik sadamas". Küsikski selle loo autorit. Kommentaariks niipalju, et see muusik ise armastab esineda üheks piiblitegelaseks riietatult ja nimetatult. Nii et paluks nii kodaniku e. helilooja, kui lavanime. Ja üks vihje veel- kõik maailma lapsed (sealhulgas ka eesti omad) teavad ja tunnevad hästi kahte multifilmi seriaali, millele ta on kirjutanud tunnusmeloodiad. Vot kui keegi need seriaalid ka ära mainiks, siis saaks lisaks kahele punktile ja kuldnoolele veel minu kustumatu austuse ja imetluse pealekauba kahh. :D
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cadman »

Delanoë-Lemesle aint ma ei mäleta kumb tegi sõnad, kumb viisi. Ärge küsige sihukesi asju, palun ;-)

Delanoë oli vist Paul või Pierre? Et küllap tema tegi, kui see nimi on rohkem meeles.
Viimati muutis cadman, 18.11.2009, 23:12, muudetud 1 kord kokku.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Popkultuur

Postitus Postitas polt »

Kas üks multikas võib siis olla Oggy ja prussakad?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Alexz
Postitusi: 826
Liitunud: 20.10.2009, 17:56

Re: Popkultuur

Postitus Postitas Alexz »

Cadman, kahjuks ei saa sa siit punktipoegai, aust ja imetlusest rääkimata, sest Pierre Delanoë ja Claude Lemesle on vaid laulu prantsusekeelsete sõnade autorid. Meloodia ja originaalsõnad kirjutas ikkagi see mees, keda ma küsin ja ta ei ole prantslane!
Alexz
Postitusi: 826
Liitunud: 20.10.2009, 17:56

Re: Popkultuur

Postitus Postitas Alexz »

Nii et ka Oggy multikas ei ole see, millele vihjasin. Aga ühte neist seriaalidest armastab näiteks ETV küll väga tihti käiata.... nii et see laul kindlasti kõigile pähe kulunud.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cadman »

Njah, see mees oli mulle üllatus jah. Midagi ilusat kah päevas. Igal juhul Youtubes paistab päris mõnus mees olevat :-)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Alexz
Postitusi: 826
Liitunud: 20.10.2009, 17:56

Re: Popkultuur

Postitus Postitas Alexz »

Tore, kui sain abiks olla, cadman :D Omal maal on ta tegelikult endiselt väga kuulus esineja. Rääkimata sellest esimesest multikaseriaalist, mis tegi ta tõeliselt maailmakuulsaks ja mille muusikat müüdi maailmas üle 30 miljoni koopia. Nii et keegi võiks ikka ära ka vastata :D
Viimati muutis Alexz, 19.11.2009, 00:33, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
sajateine
Postitusi: 223
Liitunud: 19.09.2009, 23:15
Asukoht: Mulkland-Pärnu-Mulkland

Re: Popkultuur

Postitus Postitas sajateine »

Ma sooviksin ainult austust ja imetlust, seega pakun ja usun ise ka täitsa, et üks neist multikaseriaalidest on Muumioru lood. Ma ei ole paha inimene, ausalt, aga mul tuli praegu kananahk ihu peale.. Nagu see alati juhtub, kui ma heimuuuumi peale sattuma juhtun..
Kui tahad õppida reaalset ja tõesti toimivat enesekaitset, mine jooksutrenni.
Alexz
Postitusi: 826
Liitunud: 20.10.2009, 17:56

Re: Popkultuur

Postitus Postitas Alexz »

Saja teine, austus ja imetlus on sinu :D Muumioru lood jahh. Mul pisitütar käiab neid DVD-si hommikust õhtuni........
ööks muumimaja eal lukku ei panda, hei muumid!
kui hämarus tähed toob lootuste randa, hei muumid!
pere lööb tantsu, end eeskujuks seab -
muumidelt elamist õppima peab! hei muumid!
Jaan_Lomp
Postitusi: 1314
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Popkultuur

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Pakun helilooja nimeks Kartner, ma ei tea, kas see on pseudonüüm või kodanikunimes olev perekonnanimi.
Vasta