Popkultuur

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
maisi lapsed
Postitusi: 104
Liitunud: 23.02.2007, 16:25

Re: Popkultuur

Postitus Postitas maisi lapsed »

Jimmy Jump
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Popkultuur

Postitus Postitas punukana »

Seesama ekshibitsionistlik suller jah, lavade ja väljakute hirm :)
maisi lapsed :arrow:
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
maisi lapsed
Postitusi: 104
Liitunud: 23.02.2007, 16:25

Re: Popkultuur

Postitus Postitas maisi lapsed »

Panen samasse auku! Poolfinaali Saksamaa -Hispaania ajal jooksis kah platsile Suprmani kostüümis tegelane,kelle Delfi debiilik ka kohe Jimmy Jumpiks tituleeris! Kes seda aga mitte üks teps ei olnud,tegu hoopis Itaalia koondise fänniga . Kuidas on tema nimi?
ja repliigi korras-ega Delfi debiilik vist aru saanudki,et tegu oli erinevate meestega.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cadman »

No selle nimi peaks siis olema Mario Ferri (päris andis kukliga kah otsida). Aga noh, eks meilgi nüüd omad ullikesed olemas juba ;-)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
maisi lapsed
Postitusi: 104
Liitunud: 23.02.2007, 16:25

Re: Popkultuur

Postitus Postitas maisi lapsed »

Cadmanile punktid ja käiguõigus!
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cadman »

No kui juba personaalseteks üldistusteks läks, siis selline Taivole pühendatud küsimus:

Kelle teosest pärineb kultusfraas: Don't act like Charlie Gordon ?
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Popkultuur

Postitus Postitas Taivo »

Tänan, meenus. Ainult seda, et see on kultusfraas, ma ei teadnud. Aga ma igaks juhuks täpsustan, et ma ei mänginud, vaid ma olengi niisugune.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cadman »

Seda ma kartsin jah, et Sa personaalselt võtad. ;-) Ma pidasin silmas pigem süvendatud ulmehuvi. No kes ütleb, üsna hinnatud teos see küll oli ja vahepeal käibefraas kah?
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cadman »

Olgu. Ma arvan, et see on ulmekirjanduses üks väheseid melodraamasid ja lugu, mis ei aegu. Omaette huvitav on tänapäeval näiteks Wellsi või Verne'i lugeda. Kuidagi piinlik on. Aga seda nii viis aastat tagasi originaalis oli päris nauditav. Küllap Sa ka autorit tead, kui allteksti tõlgendama hakkasid. Ma pole just väga kindel, et lähemal ajal siia saan, et ütle ja jätka :-).

Btw. Ma valisin meelega algse variandi, mitte tõlgitud. Tõlkes läheb sellest ühest lausestki pool kaduma. Saati siis raamatust.
:arrow:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Popkultuur

Postitus Postitas Taivo »

Mulle tundub, et mulle vist anti küsimise järg üle ja oleks nagu punktegi saanud. Vist tohin siis küsida. Mõeldud oli Daniel Keyesi novelli "Lilled Algernonile". Ja mis puutub sellesse, et see jutt kuulub nende hulka, mis ei aegu – jutt jumala õige, soovitan kõigile.

Aga nende küsimustega on nii, et need ulmekaugemad küsimused on juba ära küsitud ja läheb järjest spetsiifilisemaks ... Muidugi, kui võrrelda muusika-, jalgpalli- ja tenniseküsimustega, siis pole see veel midagi.

Selle väljamõeldud linnakese täpne asukoht pole määratletud. Arvatakse, et see asub kusagil Innsmouthi ja Dunwichi lähedal, Bostonist põhja pool, tõenäoliselt Massachusettsi osariigis. Linnakeses asub Miskatonicu ülikool, mille raamatukogus hoitavate paljude okultsete teoste seas asuvat ainus ehtne "Necronomiconi" säilinud eksemplar. Linna nime on endale laenanud üks õuduskirjandusele spetsialiseerunud kirjastus ja Gotham City vangla. Mis linn?
Viimati muutis Taivo, 11.09.2010, 19:36, muudetud 1 kord kokku.
vahur5
Postitusi: 586
Liitunud: 20.08.2009, 10:36

Re: Popkultuur

Postitus Postitas vahur5 »

Minu teada on see ülikool Miskatonicu, mitte Miscatonicu :)
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Popkultuur

Postitus Postitas Taivo »

Õige märkus. See annab lootust, et küsimus vastatakse ära. Parandasin küsimust vastavalt.
vahur5
Postitusi: 586
Liitunud: 20.08.2009, 10:36

Re: Popkultuur

Postitus Postitas vahur5 »

Vastaks siis ära, et linnaks on Arkham.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Popkultuur

Postitus Postitas Taivo »

Vahur 2 punkti :arrow:

Ulmeyhingu suvekilval pakuti: Arkham (6). Veel pakuti Gotham, Necropol ja Lovecrafti P-tähega linn. 1 ei vastanud.
vahur5
Postitusi: 586
Liitunud: 20.08.2009, 10:36

Re: Popkultuur

Postitus Postitas vahur5 »

Küsiks ühe lihtsa ja natuke tobeda:

Küsiks üht äärmiselt produktiivset muusikut, heliloojat, filmilavastajat j.n.e. Oma eluajal jõudis ta avaldada vähemalt 35 stuudioplaati, mõnel viljakamal aastal lausa 4 tk, lisaks postuumselt vähemalt 18 stuudiosalvestusega albumit. Lisaks 29 on temalt teada 29 "ametlikku" live albumit, aga on au omada vähemalt 3 erinevat piraatplaati tema live'dest, nii et ringluses olevate plaatide arv on oluliselt suurem. Singlitega on lugu oluliselt kehvem, julgen arvata, et väga laiadele massidele võib tuntud olla vaid 1 lugu, kuigi 1 hiti meheks teda kohe kindlasti keegi ei pea. Väikese lisavihjena - Leedus on ta miskipärast väga populaarne.
Kes?
Vasta