Popkultuur

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cadman »

Ega ta jah kaua ei olnud, sest ei teda oodanud keegi ja sedalaadi loominguga seal laineid ei oleks löönud. Et umbes nagu tuntud multiplikaator Tuganovgi: tuli, kahetses ja anti andeks. Aga kõiki tehtud asju ei pööratud tagasi. Sa peaksid siiski tollased Pravdad kah läbi vaatama, mitte ainult piirduma vikipeedia ja "tänapäevase"ga vehkimisele. A jutt pole tema eluloost ja selle kajastusest. Ma püüdsin suisa mõne 45rpm suurendamiselt seda sotti saada, aga neilgi on asi nagu Seekersite loominguga. Seal paistis nagu suisa Ulvaeus olevat :-) Aga tekst ja tõlked?
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Popkultuur

Postitus Postitas holte »

oot, cadman, aga tsiteeri või lingi meile siis neid Pravdasid.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cadman »

Ei Holte. Sa ei saa loetust aru, kuigi oled juba kirjutama õppinud. Pravda ei ole "Gabrielle" sõnade autor.

Mis aga puutub mahavaikitud elulooosadesse, siis on seda vast igal meie poliitikul praegu ja see on täiesti tavapraktika. Ja ordeneid saavad rohkem ja sagedaminigi kui Poldi argumentatsioni kasutada. Eks ma vaatan, kas leian üles, millises vene kultuuriportaalis sellest juttu oli ja kuskohast ma selle Gabrielle seose omal ajal leidsin, aga ma pole selles väga veendunud. Tegelt - Teil endil on kah see võimalus. Ja nagu öeldud - Soome versiooni helilooja oli ULVAEUS, mitte Poldi pakutu ega ka tegelik autor.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Popkultuur

Postitus Postitas polt »

Ma uurisin seda Olgu jääv meile päike teemat juba Juubelimängu ajal so mingi poolteist aastat tagasi. Ja uurisin praegu uuesti üle. Ma ei saa aru mille alusel saab väita et loo autor on Kolmanovski. No ei ole sellest sõnagi juttu. Mitte kusagil ei ole. Kolmanovskit pakuti ka Juubelimängul vastuseks ja hiljem öeldi , et aeti segamini teise lauluga -Elu Armastan sind! Samuti Otsa esituses. Vinüül , mille ma juubelimängu ajaks Raamatukogust välja ajasin oli pärit 60 datest ja ka seal oli loo autor Ostrovski. Kunas ta siis emigreerus -see Kolmanovski?Enne loo avalikkuse ette jõudmist juba?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cadman »

Üsna kohe oli jah ka mu mälu järgi. Umbes nii, et esimene "loominguline komandeering" Prantsusmaale eduka taiese kirjutamise eest ja oligi hopsti. Hitt ise oli aga juba nõutud toode, mida siis vaikselt maha tõmbama hakati. Sedalaadi stoori oli seal, aga vat kui saaks Su ninapidi sinna sisse toppida, siis ehk tänapäeva mälumangu mõistus, au ja südametunnistus enam ei kirjutaks poeeme oma kahtlustest-kõhlustest. Aga küllap Sa siis leiaks, mida ikka oma matrana edasi materdada...

Üldiselt on mul siiber juba Su tõmblemistest. Olgu - Stikkan oli see mees, kes selle läänemaailma jaoks söödavaks tegi. Tema uks esimesi rahvusvahelisi hitte. Hiljem tõlkis kah enamiku Abba lauludest (välj arvatud hispania keelde). Et tõesti Polt, peale Bjorni ei ole kohe Abba kohe kuidagi seotud. Ja aitab mulast, hea muidugi, et Sa Komienskit õigeks ei lugenud :evil:

Küsib siis Polt või Holte või mõni muu "sertfitseeritud" pühak?
:arrow:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Popkultuur

Postitus Postitas arko »

Küsimuste ülesehituse, allikakriitika jms üle tuleb arutada, kuid mitte selle teema all. Tõstsin vastavad postitused kilvafoorumisse, kustatades tarbetu isiklikkuse. Mingem siin edasi küsimustega.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Popkultuur

Postitus Postitas holte »

Arko, Sa oled mu meelest mõned postitused siis unustanud tõstmata.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cadman »

Vaat selle pealle kohe sigatseks heameelega. Oma ühel viimatisel Stockholmi kontserdil 2009 alustas Bruce Stingsteen oma kontserti plaanivälise looga. Selleks oli ka kindlalt põhjust ja küllap oli tegelikkuses seegi hoopis plaan B, et bänd selle kohe omaks võttis ja ära mängis. Kelle kaver see oli ja mis nimega?

Allikad: Expressen, (Dagbladet) oop, Dagens Nyheter (c)2009. www.brucespingsteen.com
Viimati muutis cadman, 04.10.2010, 18:29, muudetud 1 kord kokku.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
cimbler
Postitusi: 2765
Liitunud: 10.10.2007, 09:08
Asukoht: Saku loomulikult. Iga normaalne õllesõber elab Sakus.

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cimbler »

Arvestades kogu eelnevat tausta, pakuks kaveri autoriks ABBA-t.
Jäi jumalaga puberteet...
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cadman »

Mis on vale vastus. Rohkem ei kommentaari :-) No ei julge lihtsalt.

Allikad: endised+www.allmusic.com. Oi, kolm peab olema - miks siis ka mitte en.wikipedia.org. On juba naljakas või läheb isegi jaurajatel igavaks? Vastused palun privaatmaili - tahaks kah teada kõigi külastajate arvamust.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
vahur5
Postitusi: 586
Liitunud: 20.08.2009, 10:36

Re: Popkultuur

Postitus Postitas vahur5 »

Creedence Clearwater Revival: Who'll Stop The Rain - seisin ise 4 juunil paduvihmas seal :)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cadman »

Sa polnud ainus selles vihmas. Aga Sinu paljasõnaline väide ei maksa siin mitte midagi. Kas pilet on ette näidata? :P
Allikad: Rootsi Kuninglik Meteoroloogiainstituut, Eumetsat, http://www.brucesprinsteen.com
:arrow:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
vahur5
Postitusi: 586
Liitunud: 20.08.2009, 10:36

Re: Popkultuur

Postitus Postitas vahur5 »

Küsiks ühte mõne härrasmehe poolt kindlasti "nishibändiks" tituleeritavat bändi (ok, Amazonis on siiski nende tuntuimad plaadid müügis, kuigi need ainult hõbe ja kuldplaadi läbimüügis ja Biffy Clyro Platinium läbimüügini ei küüni :P :) ), mis asutati Oxfordis 1988. a. Kahtlemata on bänd oma scene üks lipilaevu. Bändi laialiminek 1996 a. meenutab paljude sarnaste bändide oma - sisetülid. Nimelt olid vastuolud nii suured, et Mark Gardeneri lood olid vinüülplaadi esimesel poolel ja Andy Belli omad tagumisel, sest mehed ei soovinud teineteise lauludega isegi plaadipoolt jagada...
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Popkultuur

Postitus Postitas cadman »

Üheksakümnendatel oli üks Andy Bell Erasure frontman. Teist meest mina ei tunne. Hiljaaegu Vivast üle lapates olid tal lapid jälle märjad... Aga mis edetabelis seda mängiti, ma parem ei ütleks. 8)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Popkultuur

Postitus Postitas punukana »

Üks Andy Bell oli Erasure laulja, aga see nagu ei haaku pildiga :)
Näh, cadman juba sama rea peal.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Vasta