Poliitika

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Poliitika

Postitus Postitas holte »

Äkki on need tundmatud kodanikunimed tuntud revolutsionääride taga (paar tükki tunduvad sellised, aga mu ajalooteadmus on udusepoolne)
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Poliitika

Postitus Postitas erkal »

Proovi veel.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Poliitika

Postitus Postitas erkal »

Inspiratsiooni sain punu Mihhail II küsimusest. Võimalik et pole 100 % korrektne ka küsimus.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Poliitika

Postitus Postitas polt »

Bogomolov peaks cadman olema.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Poliitika

Postitus Postitas cadman »

Malõi peaks Poldil olema, sestap ta mölisebki alati oma probleemidest :) Ma kardan, et see on nimekiri miskitest isehakanud tsaaridest. Jemeljan Pugatshov oli vast tuntuim.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Poliitika

Postitus Postitas erkal »

:D Humoristid.
Aga need on jah tegelased, kes peale Peeter III surma troonile üritasid ronida. Neid oli seal veel, aga ma ei viitsinud uurida-puurida, wikist võtsin esimesed nimed. Ei kujuta küll ette kuidas see küll välja nägi tol ajal, et mingi vend lihtsalt jalutab sisse ja ütleb et tema on Pets. Huvitav omamoodi.

Cadman saab jätkata :arrow:
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Poliitika

Postitus Postitas cadman »

No aga nii see mehaanika ju käibki - hakkab keegi karjuma, et on Allik Paikuselt, maailma tähtsaim Allik ja kõik lasevad kooris kaasa :) Aga see selleks. Enne valimisi tuleb ikka igasuguseid labiilikuid lollustega esile. Näide ühe taolise tänaselt veispukaseinalt:

Praegu on Terevisooni korduse asemel Riigikogu - vist hakkab avalikkuse teadvusse jõudma, et uus Hitler on võimul ja sõjaoht väga suur.

No erakonda on vast liiga kerge küsida, kus taolised on. Prooviks esialgu ära arvata, kelle mõttelend see võiks olla?

:P
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Poliitika

Postitus Postitas punukana »

Siin pole midagi arvata, nägin täna seda oma kunagise kolleegi Andres Arraku FB sissekannet. Aga mida ta siis õigupoolest valesti ütles? Ma ka ei näe Putinil ja Hitleril suurt vahet, viimane oli ehk kunstnikuna etem.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Poliitika

Postitus Postitas cadman »

Njah. Mulle pole see ajupesu mõjunud ja sestap tundub selline kindlas kõneviisis väljendumine pehmelt öeldes pisut veider ja mille kohta, see jääb kah segaseks. Aga ma ei pea ka end teadlaseks ja naersin juba omal ajal taoliseid partorgide pateetilisi sõnavõtte. Pealegi - Putinist pole ju sõnagi. Tegu on tavalise poliittehnoloogiaga, aga see on vast pikem teema ja mitte siin arutada. Üllatav, et mõnedele isegi toimib. Kui soovid, siis võib neist erinevustest privas rääkida, aga ma ei usu et Sa seda tahaks. ;-) Mu meelest on justnagu hitlerlaste koalitsioon see "uuseuroopalike väärtuste" koalitsioon, kes mõnda miljonit maa pealt pühkida ja maisest eksistentsist vabastada tahaks, aga sellest meil ei tohi ju meedia eriti rääkida.
:arrow:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Poliitika

Postitus Postitas punukana »

Mulle jälle meenutas Marko Mihkelson viimases valimisstuudios (puhtalt näoplaani järgi) üht teist ajaloost ja poliitikast tuntud tegelast (ilmselt on tema nimi üldsusele ehk tuttavam kui välimus). Kes on pildil?

Pilt
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Poliitika

Postitus Postitas cadman »

Njaa, see Eesti parasiitsõna ilmseltnägemiste ja -nägijate kohta meenutab mulle küll pigem meie marssal Laaneotsa. :) Aga mees pildil on kuidagi omal ajal väga põlatud ja sõimusõnana kasutatud Broz Tito moodi.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Poliitika

Postitus Postitas punukana »

Sündis mõned aastad Broz Titost varem, aga lahkus areenilt märksa varem. Surres olnud ta viimased sõnad: "Ma olen ebaõiglaselt süüdi mõistetud ja suren süütuna."
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Poliitika

Postitus Postitas arko »

VQ?
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Poliitika

Postitus Postitas punukana »

arko kirjutas:VQ?
Vidkun Quisling, arko :arrow:
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Poliitika

Postitus Postitas cadman »

Tänane päris tore uudis nendest uutest euroopalikest väärtustest. Ukrainasse on nüüdsest keelatud praktiliselt kõigi vene telereporterite sissesõit. Lubatud on vaid ühe kanali "vabad" uudised, aga neil pole jälle seal ainsamatki korrespondenti. Mis kanal siis on tunnistatud vabaks ajakirjanduseks?
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Vasta