Kokkuvõtvalt

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

eml

Postitus Postitas eml »

Tere sõbrad! EML-i juhatus korraldab reedel, 15.juunil kell 17 Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst) keldri seminarisaalis (vastavalt vajadusele võime hiljem kuhugi mõnusamasse kohta minna, kuigi ka seal asub Mauruse baari lett vaid 10m kaugusel) nõu-õhtupooliku. Arvustusele tuleb arvatavasti nii kalender kui uued ideed, kuidas üht või teist traditsioonilist ja ka mittetraditsioonilist võistlust korraldada. Osa võivad võtta kõik huvilised, kel kibeleb keelel või meelel asjalik ja realistlik mõte või idee. Selleks ei pea nüüd kohe Tallinnasse sõitma, sest ka ilma füüsilise kontaktita võib omi mõtteid/ideid avaldada näiteks kasvõi Foorumi selles rubriigis või välkposti aadressil salis@neti.ee samuti kets@kilb.ee Ja kui mõni on juba mitmeid omi mõtteid/ideid tükati mitmes erinevas Foorumi rubriigis avaldanud, siis nüüd võiks ta need sellesse rubriiki loogilisena kokku koondada. Teretulnud on nii Holte luulevormis ideed kui kõigi teiste proosatükid. Ja kuigi nooremad kilbarid on agaramad kirjatsurad, võiksid ka vanemad mälumehed või -naised sõna sekka öelda. Päikest teile kõigile! Muuseas Tõnu soovitab sel aastal kindlasti suvepäevadel osalema, sest võimalik, et tal on midagi seal öelda.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mina olen Tallinnas 19. ja 20. juuni neil kuupäevadel saab minuga erinevaid mälumänguasju arutada kui kellegil soovi on.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
illar

Postitus Postitas illar »

Pole küll EML liige, aga eestikate etappidel osalejana paneks ka paar kommentaari.

1) Ideel EMV korraldada selliselt, et pool mängu nö klassikalises stiilis ja pool mängu play-off, kuhu pääsevad nt 32 paremat ja mingil hetkel 16 edasi jne, on minu arvates jumet. Aga erinevalt näiteks euroopakatest ei peaks väljalangejad jätkama kuskil miinusringi laudade taga, vaid pealtvaatajate seas, sest muidu lihtsalt ei oma play-off süsteemis selguvad tulemused piisavalt kaalu. Miinusringis jätkav mälur võib saada nt rohkem punkte kui medalikolmik, kes ei omaks seetõttu piisavat respecti. Ning kuskil tabelites (karikasarjad, reitingud jm) reastataks mälurid jälle hoopis punktide, mitte koha alusel jne jne ja peale medalikolmiku ei oskakski keegi oma täpset kohta määratleda. Aga see saaks toimuda vast ainult EMV-l, sest karikasarja etapil oleks minumeelest ebaõiglane kaugelt tulnud ja osavõturaha tasunud mälur enne lõppu laua tagant ära kupatada.

2) Eelmisel hooajal tekitas kriitikat Keila mäng (ise küll ei käinud, seetõttu hindan kõrvalt) ja vähemalt foorumis nõuti küsimuste autoritelt suht paljude asjade puhul viiteid allikatele ja täiendavaid kommentaare. Mängujuht ilmselt solvus, selgitavaid kommentaare ei järgnenud, kõik kritiseerijad said „otsetuld” ja näiteks küsimusi pole üleval tänase päevani. Karikasarja kuuluvate mängude puhul ootaks ikka küsimusi veebi ja kui paljudel osalejatel on pretensioone küsimuste tõepärasuse kohta, siis ka autori / korraldaja vastuseid ja selgitusi. Kui seda ei toimu, siis ootaks EML-ilt kriitilisemat suhtumist ja mõneks ajaks ei peaks mäng karikaetapina kalendrisse küll kuuluma. Karikasarja(de) väliselt võib ju mängu korraldada alati ja kui hästi välja tuleb, saaks uuesti karikasarja kohale pretendeerida. Aga järgmisel aastal jälle Keila kalendris ja korraldaja sama.

3) Mängujuhid / korraldajad võiks veidi enam exceli võimalustele tähelepanu pöörata ja vajalikud valemid enne mängu tabelisse sisse progeda. Mõnel hooaja mängul oli huvitav vaadata, kuidas punkte pandi küll excelis, aga hiljem arvutati midagi ikka käsitsi ja pikalt kokku. Kui vaja võin ju isegi aidata või kui ise ei oska, siis abi organiseerida. Ja igasugune tabelipidamine paberil peaks EML egiidi all toimuvatel mängudel olema praeguste võimaluste juures taunitav.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Illar, sul on põhimõtteliselt õigus. Aga elu on näidanud, et ega sellest midagi ei muutu :) Ikka läheb kõik vana moodi
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Need Illari poolt mainitud probleemid, on nimesid nimetamata, lihtsalt mõne inimese isikliku suhtumise taga kinni.Seega kui muutusi tahame...
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

EMV tundub playoff süsteemis jõhker olevat.
Juba praegu arvan ma, et hinnapoliitika tõrjub
uued võimalikud tegijad lihtsalt kõrvale.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Millega hind siin takistab+ Arvuti on tänapäeval elementaarne olmetehnika. Videoprojektor on igas koolis kultuurimajas olemas ja kui pole, siis tuleb kasvõi siinsamas abi-nõu paluda. Exeli tabeli põhjad pidid kõik mängukorraldajad loodetavasti tulevikus tsentraliseeritud korras EMLi kaudu saama. Ma ei näe et siin millegi hind takistaks uutel nägudel mängu teha.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Mõtlesin võistkondlikel 2,5 tuhandest osalustasu.
Üsna vähe on spordialasid, kus sellist rulli võistlemise
eest küsitakse.
Ja nagu isegi märkisid - korraldada saab praktiliselt
põlve otsas, kulud on minimaalsed.
Et jah, minu kirjaapsakas- kirjutasin tegijad, mõtlesin osalejaid-
võistlejaid.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

No jah! paraku on meie alal tõesti kujunenud nii välja et osavõtumaksud eestikatel ja maakilval on nagu peamised kui mitte ainsamad sissetulekud kogu alaliidu tegevuses. No kes Indreku ettekannet on viitsinud kokkutulekul kuulata see teab.
Muuseas olete te eestikatel proovinud samadest valdadest pappi küsida kust maakilva tarvis saate.Meil paikusel küll probleemi pole Valla kultuurirahastusse on lausa sisse kirjutatud mälumängule nii ja niipalju pappi.See on ju õilis asi kui leidub huvilisi, kes valla au vabariigis kaitsta tahavad.Kui me näiteks suviti Valdade suvemängudel või Maaspordimängudel võistleme-makstakse meile isegi päeva ja söögiraha valla esindamise eest. Ma usun et sama skeem saaks toimida põhimõtteliselt igas ärksamas vallavalitsuses.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Hmm. Ja mis te kuluartiklid on?

Isegi EM-ile minejad on need, kes
ise oma piletid ja majutuse kinni maksavad,
nagu ma olen aru saanud.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Vot seda asja peaks küll muutma! Vähemalt põhikoondise liikmed peaks kuidagi alaliidu kulu ja kirjadega riigi au kaitsmas käima küll.
Aga eestikate üks kuluartikkel on küsimused. Näiteks mina alla teatud summa küsimusi ei tee! ei Tõstamaa vallale ega EMLile.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Reedel võiks arutada ka seda et EMLi liikmestik võiks minna üle klubisüsteemile. Ning kas see aasta teeb Kilingi-Nõmme jääle paarikat ja Paikuse indit. Tavaliselt oleme teinud kordamööda
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Kui playoffi rakendada, siis pooldaks siiski et ka 32 väljapoole jäänud saaksid edasi mängida - muidu tõrjub osa ehk eemale.
Aga Jaan, palju siis küsimuste tegemise taks siis on? Mina küll ei tea, aga mullusel paarika emv-l oli vist 20.- kr küsimus.
Jüri sarjas saab umbes 5.- kr küsimuse eest.

Endiselt ei võeta midagi ette vigaste küsimustega
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Jah Matis mina olen arvestanud Paikusel paarikaga. Seega sulle jääks indi.
Tauno kui rahaline pool sind huvitab, võime privaatselt suhelda.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Huu, privaatselt :oops:
Vilniuse Žalgiris
Vasta