TTÜ sari

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Taivo mõtle loogiliselt. Kui küsimus eeldab ühekomponendilist vastust-siis normaalne inimene ka vastab ainult ühe komponendi.
Näiteks küsitakse .Mis on Leedu pealinn? sa saad vastuse Vilnius, Kaunas. Kas sa paned 2 punkti või? See on ju tahtlik otsustamisest kõrvalehiilimine. Ma arvan et igal kilvaril jääb iga mäng 10 punkti lauda. Ta saaks sinu arvepidamist arvestades iga mäng 5 punkti juurde ju kui ta alati mõlemad vastusevariandid kirja paneks mille vahel ta kahtleb.
Mina järeldan et TTÜ kilvarid on otsustusvõimetud tahtejõetud limukad, kellel kõigile meeldida sooviv mängujuht roosiaias rahulikult vegeteerida lubab.
Selline hindamine on lubamatu! Null!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
mooni

Postitus Postitas mooni »

Vot nii, limukad olete. Ja mitte lihtsalt limukad vaid koguni tahtejõuetud. Käbid niisugused!!!
Taivo

Postitus Postitas Taivo »

On asju, mida saab muuta, ja on asju, mida muuta ei saa. Kui mängija on sündinud selgrootuna, siis võib teda hinnata ükskõik kuidas, selgroogu talle ei teki. Sama on tahtejõuga. Kui seda ei ole, siis jääd surmani tahtejõuetuks. Niisiis soovitab Polt tahtejõuetutelt limukatelt punkte ära võtta, ehkki reeglites pole sellest justkui midagi kirjas. Põhjust ei ütle peale selle, et talle ei meeldi tahtejõuetud limukad. Mulle ka ei meeldi, aga ma ei pea seda põhjuseks punkte ära võtta. Ja ma saan aru, et Polt ei salli roosiaeda, sest poltidele meeldib õlivannis märksa rohkem.

Kui mälumänguliit nõuaks kõigilt võistlejatelt südame olemasolu, siis ei saaks Polt üldse kaasa võistelda, sest poldid on läbinisti metallist tehtud. Ent nüüd nõuab ta, et selgroog peab mängijal siiski olema. Ma ei saa päris hästi aru, mille poolest selgroog on mälumängurile vajalikum kui süda. Tehnikaülikooli kilvasarja on oodatud kõik, kelle TTÜ on vastu võtnud, olgu ta siis selgroogne, limukas või ainurakne, peaasi, et ta vastuste lehti täita suudab.

Oleme kõik mänginud Tartus, kus Ets enne mängu käseb alati paberi õigetpidi ette võtta. Olen mõelnud, mis saaks siis, kui mõni ikka paberilehe valepidi ette võtaks. Kas Ets võtaks selle eest punkte maha? Ma ei tea. Reeglites pole sellest midagi kirjas. Mina ei võtaks, aga mina niisugust tingimust ei esita ka. Tehnikaülikoolis võtavad võistkonnad paberi õigetpidi ette ilma midagi mainimatagi.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Igatahes ei erine selle endise kompartei (ma tõesti ei tea mis Taivo erakonna nimi on) ja keskerakonna demagoogia absoluutselt.Taivo vaheta erakonda saad ka rikkaks ja ilusaks.Su vastus teeb igatahes se erakonnale au!
Ja ühtlasi on mul ettepanek panna tõesti täpseltja kirjalikult paika mälumängu reeglid. Et demagoogid demagoogitseda ei saaks. On ju kuradi raske elada kui täpseid juhiseid igal hommikul lugeda ei ole.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Postitus Postitas cadman »

Tead polt. Sa meenutad vahel seda kunstiülikooli üliõpilast, kes pärast metsaskäiku käsi pesta tahtis. Ja mille peale TTÜ tudeng ütles, et meie ülikoolis ei lasta selle asja juures käte peale ;-)

Et mille üle Te vaidlete? Mul kah senini TTÜ matrikkel kodus ja eluaeg insenerina töötanud, et tunneks nagu end kah veidi solgutatuna. No ei ole seda esteetikat, mis peaks. Asi see.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hallvatt »

Minu arust ei pea mingeid reegleid kirja selleks panema, et aru saada, et kui küsimus eeldab ühesõnalist vastust, siis vastuses ka üks sõna on. Ja kui tahetakse loetelu, siis seal ka on loetelu.

Küll aga on Taivol ses suhtes õigus, et põhimõtteliselt määrab sellistel mängudel küsimuste eest punktide andmise reeglid küsija. Tahab, annab kümme, tahab, ei anna ühtki. Seega, kui ta küsib üht sõna vastuseks nõudva küsimuse ja aktsepteerib kahesõnalise vastuse punkti väärilisena, on see tema valik.

Jaanil on jällegi ses suhtes õigus, et selline praktika on noorte edaspidist tulevikku mälumängijana silmas pidades vale. Sest ühelgi üle-Eestilisel võistlustel selliste vastuste eest punkte ei anta. Jääb noortele vale mulje, rikuvad oma harjumused mälumängijana ehk ära.

Aga ilmselt ei muuda Taivo oma hindamissüsteemi ega mina, Arko, Jaan jpt oma seisukohta selle suhtes. Nüüd, pärast üksteise erakondadele, koolidele jms kehvasti ütlemist kindlasti enam mitte.

Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas niivõrd erudeeritud seltskond viisakalt väidelda ei oska. Oleks ju palju suurem šanss, et keegi tõesti argumente kuulab ja arvesse võtab ka...
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Kuule ma olen mälumängu sees olnud alates aastast 1984. Mõni TTü mälur polnud siis kindlasti veel sündinudki. Kujuta nüüd ette et ühel hommikul tõuseb päike läänest! Kuigi sa oled harjunud et see on kogu aeg tõusnud idast. Ma läksin endast välja tõesti sest no kus enne on mälumängul antud nii punkte nagu Taivo annab?! Isegi Pärniu kõrtsikilvas saaks nulli niimoodi. Muuseas kui on pakutud ühe asemel 4 võimalikku vastusevarianti, kas siis antakse 0,25 punkti?Minu humanitaarkallakuga aju igatahes sellisest süsteemist aru ei saa ja ometi on Taivo alati olnud ülimalt korrektne kilvar-kelle vastuselehti võib auditooriumile alati eeskujuks tuua.
Sellise hindamise vastu peaks olema eelkõige need samas sarjas mängivad kilvarid , kes vastasid absoluutselt õigesti ja said 2 punkti.
Ühesõnaga väidan endiselt niimoodi vastajad on tahtejõuetud/ otsustusvõimetud limukad ja neid soosiv mängujuht tundub mõtlevat eelkõige sellele, et kuidas paar häält järgmistel valimistel juurde saab.
PS TIPi kui sellise vastu pole mul isiklikult midagi ükski tipikas pole mul iial naist üle löönud ja kellegiga pole ma kaklema ka juhtunud.Lihtsalt ennemuiste olid seal paremad kilvarid-tahtejõulisemad eelkõige!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Eini

Postitus Postitas Eini »

Tipi inseneridel on praegu lihtsalt tööpõld nii lai, et ole mees ja roogi see raha kõik ja kiiresti kokku. Nii et neil nagu ka TÜ arstidel, pole lihtsalt aega mälumänguga tegelemiseks, sest raha tahab kokku ajamist ja uus aeg annab selleks hirmsuured võimalused. Seetõttu pole ilmselt ei inseneride ega arstide kohta öige öelda, et nad oleksid praegu selgrootumad limukad kui varem. Loodetavasti nad pole nad seda olnudki ega pole ka praegu. Taivo kuulus/kuulub Tööerakonda, kus tegutses ka üks päris karismaatiline poliitik Toomsalu (see on ikka imetegu küll kui saad Riigikokku nii, et sul toetust sisuliselt pole ollagi). Selle nimeline erakond tegi muuseas eelmisel iseseisvuseajal kõvasti ilma. KE-sse pole Taivo kunagi kuulunud ega vist tahagi, pigem astub rohelistesse või asutab ise uue partei. Aga see on küll kasulik jutt kuid eriti ei haaku Foorumi teemadega. Nii et püüame ikka jääda asja juurde.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

On ka asi mille üle vaielda. Küsimusse tuleb juba eos (kui on võimalikud vaidlusmoendid) mida ja mitut elementi tahetakse ja mis punktisüsteemi selle küsimuse puhul rakendatakse (kui on erijuhud). Kui mängija märgib vastuselehele rohkem elemente, kui on küsitud, siis ta saab selle eest nulli ja kogu lugu. Ega mängujuht ei pea sealt õigeid variante välja nopima.
Mälumängu võlu ongi see, et mängija leiab oma pööningult ise need õiged variandid.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Mees metsast

oi-oi

Postitus Postitas Mees metsast »

Tigedad inimesed need mälumängurid :lol:
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Sa oleks ise ka tige kui käsipalli mängides keegi jalaga väravaid lööma hakkaks ja kohtunik need ära loeks....
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Põder

Postitus Postitas Põder »

Eks mälumängurid ole samasugused kui teisedki Eesti inimesed: on tigedamaid, on sõbralikke, on kaineid, on joodikuid jne. Mõni tige inimene tulistab kaubamajas või koolis häid inimesi, mõni soovib, et Putinist saab maailmatsaar. Selliseid meie hulgas veel õnneks pole. Nii et ei ole need kilbarid hullemad ega paremad kui teised tegelased. Aga täna võiksime rõõmustada soomlaste üle, sest nende iseolemine tähistab 90-ndat aastapäeva!
Jüri

detsembri mängu tulemused üleval

Postitus Postitas Jüri »

Tooks arutelu jälle algteemale lähemale :)
Just praegu said üles detsembri mängu küsimused ja tulemused.
Ikka lehel: http://www.gi.ee/ttykilb/
Jüri

Postitus Postitas Jüri »

Jaanuari mängu küsimused ja tulemused on on-line.
Ikka lehel: http://www.gi.ee/ttykilb/
valle

Postitus Postitas valle »

Rõõm teatada, et TTÜ mälumängusari teeb algust oma 7. hooajaga ja esimene mäng toimub 15. okt. Täpne toimumiskoht selgitamisel. Küsimused Valle Raidlalt.
Vasta