Teadetetahvel 2010

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Külaline

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas Külaline »

vibumees kirjutas:Ei oma 30 aastast staaži kilvarina ja ei viitsi oodata millal küsimus esitatakse. Ehk saaks selle foorumi kaudu teada millest on tehtud beefeaterite mütsid.
Karunahast, variandid olis lamba-, karu- ja jänesenahk.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas polt »

No mulle õpetati seda karunaha värki ikka põhikooli inglise keeles umbes 7 klassis juba. Ja kui arvestada seda mitu korda on eesti mälumängudel küsitud ainuüksi baribali- läbi nende mütside. Oo jee!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas cadman »

Jajaa. Ja puhtenesetäienduseks võiksid lugeda Wiki artiklit kah. Kõik ei valvanud sugugi paraadvormis Buckinghami lossi ja enamik oli suisa viltkaabudega kui juuresolevaid pilte uske. Karunahast on neid ikka s....lt raske teha. Nende variantide järgi oletaks ära küll, mida tahetakse, aga eks kõigil juhtub "tee seda ei tea mida" stiili pärle. Lühidalt meenutab meie partorgi, kes oli Eesti ajal esimest korda Soomes miskis peres ja hiljem jutlustas, et Soomes tehakse (igal) hommikul viis erinevat mannaputru ja miskõik veel. Pärast selgus, et seal olid miskid eriallergikud ja tõbised, kellel suhkruhaigus, kellel muud hädad... No mina ei hakanud uskuma, et kogu Soomes ja igal hommikul, aga kuna austusväärne tegelane rääkis, siis ikka paljud uskusid.

Niipalju memuaare ja hästiteadjatest õigeusklikest ning teistest ashakuulutajatest. Seda õiget "ajalugu" peksti meile pähe siis ja pekstakse praegu veel julmemalt :-) Sinu püha tõe kohta ei saa öelda, et see oleks vle, aga tõtt on selles kah pea sama palju, kui omal ajal Rahva Hääles või praegu ajalehtedes.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas polt »

No mina olen enamuse oma elust teadnud et see must karvane kõrge peakate kannab nime bearskin. Aga stuudioas olnud mänmgijatele ka lugupeetud kilvamaestro oleks vist isegi selle võinud ära öelda. Hiljem tibi veel kommenteeris, et oleks pidanud karusnahka ikka rohkem peale suruma. Ta vaeseks ervas et küsimuses on täht vahele jäänud. Irw!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas cadman »

Jajaa. Tead, ega me nii erinevat meelt olegi kui vahel tundub. Selle värgiga seoses tuleb mulle esimese asjana meelde Elton Johni kena lauluke Nikitast, mis eks illustreerib seda teiselt poolt siiavaatamist sama hästi :D Pilt kah juurde ehk: http://www.youtube.com/watch?v=LzBizha4nVY , see pole sugugi vähem loll.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
vibumees
Postitusi: 302
Liitunud: 07.11.2005, 20:21

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas vibumees »

Pigem on tegemist ebatäpse küsimusega.

Need kellel on kõrge karusnahast peakate on Queen's Guard. Valvavad ka Tower'is.

Yeoman Warder (kutsutakse ka Beafeater'iteks) kannab peakatet, mis välimuse järgi paistab pigem tekstiilist olevat. Ega ma muidugi neid näppimas ole käinud... Nende paraadvormi välimuse vaatamiseks ei pea Londonisse sõitma. Piisab lähimast alkoholipoest, kus vastavanimelist tulivett müüakse

Ja isegi Wiki'st ei õnnestunud leida, et nad käiks Buckingham'i paleed valvamas. Britannicat ei tasu vist mainidagi. Nagunii on allikaviited midagi sellist, mis tekitavad ainult segadust ja tüli.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas cadman »

No meil hakkab varsti kehtima keeleseadus, et saad sellise ütlemise eest piki päid jalgu, et paistetab ja trahvid kah selga. Just, et vaid Kuninglik Ihukaitsevägi ja paraadvormis on nende papaahadega. Sestap ma mõtlesingi, et võib ka lehmanahast lätu olla kui just nahast peab olema.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas holte »

Mingis Visual Dictionarys oli kirjas, et beefeatheritel on "silk hat" -
ehk siis probleem on selles, et 30-aastane ega ka suurem misiganes
staaž ei välista mõtlemisprohmakaid.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
vibumees
Postitusi: 302
Liitunud: 07.11.2005, 20:21

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas vibumees »

Kuninglik Ihukaitsevägi (Queen's Life Guard) kannab üldse kiivreid.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas cadman »

vibumees kirjutas:Kuninglik Ihukaitsevägi (Queen's Life Guard) kannab üldse kiivreid.
Ja neil kohe polegi mingit muud kübarat peale kiivri? Ka kasarmu kemmergu puhastamisel? Olen kohanud ka tõlget Ihukaardivägi. Kui nad kannavad kiivrit, siis vist ei kanna sel ajal ka seda punast vesti ja relvastus on kah pisut parem? No ei tea mina neid nüansse peast, kumb kumma allüksus on. Samas, näiteks sünnipäeva turvamisel pole küll näinud, et nad kiivrit kannaks.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
vibumees
Postitusi: 302
Liitunud: 07.11.2005, 20:21

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas vibumees »

Kui Sa pead vestiks seda, mida nad oma punase või musta kuue peal kannavad, siis see on metallist.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas cadman »

Ja raudrüü on seljas ka siis, kui lossi väravas auvahtkonnas seisab? ;-) Ehh, kule olgu peale. Seesama Queen's Guard kaitseb kogu lossi ja on ka auvahtkondades perimeetril ja mujal kah veel. Ja varustus on erinevates oludes erinev. Iseküsimus, et on vast ka eriväljaõppega mehed, keda alati välja ei näidatagi. Ja ega mind see väga huvita kah. No ei kavatsegi atendaati korraldama hakata :-)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas polt »

Ma ei mäleta milline oli täpne küsimuse sõnastus- aga antud vastusevariandid välistasid igasugused muud vastused.Oli see kuninganna ihukaitsevägi või mis iganes.
Lihtsalt minu jaoks on nad ühed ja samad sada korda küsitud beefeaterid kõik.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Lehel http://vikerraadio.err.ee on praegu artikkel "Kuulajamäng "Klass. Elu pärast" Vikerhommikus", selles ka link kuulajaküsimusele vastamiseks, klõps sel lingil avab lehe http://vikerraadio.err.ee/saade/vikerhommik/kysitlus/5, sellel saab vastata kuulajaküsimusele, mis on järgmine. Kes on kirjutanud sõnad sarja "Klass. Elu pärast" tunnuslaulule? Õige vastus selgub Vikerraadio tänases (26. oktoobri) Vikerhommikus kell 9.15 algavas intervjuus Gerda Kordemetsaga, see daam loosib välja kaks õigesti vastanut, kes võidavad piletid Kino Artisesse seriaali seansile, samuti tunnuslaulu DVD.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas cadman »

õige vastus on selgunud Mnemomaratoni Filmiteemas. Ja juba üsna mitu päeva tagasi :-)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Vasta