Teadetetahvel 2010

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Sven

Küsimus laiale ringile

Postitus Postitas Sven »

Kas keegi teab, kust võiks saada mingisuguseid mäluteste? Üks minu tuttav kardab oma mälu halvenemise pärast ja pöördus minu poole. Vastasin, et eks mälumäng olegi omal moel mälutest, aga lubasin siinse seltskonna käest järele uurida, kas on midagi konkreetsemat ka olemas.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas tauno »

kui tõsiselt rääkida, siis neuropsühholoogilisi mäluteste (wais, wisc jne) tehakse psühholoogide, eriti neuropsühholoogide vastuvõtul. kuna teatud küsimused on standardsed, siis neid avalikult ei jagata.
saadud tulemusi võrreldakse selle vanuse keskmise normiga ja siis saab ehk midagi järeldada
Vilniuse Žalgiris
Sven

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas Sven »

Rohrschachi testi pildid ei peaks teoreetiliselt ka avalikud olema, aga ikka on nad kusagil üleval. Aga aitäh. S
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas holte »

Einoh, need testid peaks ju vist ikka diagnoosi jaoks olema - end testida tahab,
mingu ikka profi juurde.
Aga kui ta mälu nõrgenemist ära hoida tahab (küsimusest jäi pigem ju selline mulje),
siis selleks on palju salastamata tegevusplaane alates toitumisest ja ja lõpetades
muude vaimuärksust reibastavate tegevustega - mälumäng ilmselt ka nende hulgas.
A' nende testide tegemisest ei tohiks vist siinkohal eriti abi olla.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas cadman »

Sven kirjutas:Rohrschachi testi pildid ei peaks teoreetiliselt ka avalikud olema, aga ikka on nad kusagil üleval. Aga aitäh. S
Neid teste saab ise teha, kui mingit tinti ja paberit kodus on. :-) Ja hoopis olulisem pildist endast on see jutt, mida selle plätaka ääres ajama hakatakse. :lol:

Aga Holte soovitustes on oma uba. Skalpelle saab kah ju igas mõõdus poest osta, aga sellegipoolest ei soovitaks neid ise sihipäraselt kasutama hakata. 8)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas tauno »

no jutuks hää küll, aga ametlikel testidel on arvulised ja suht objektiivsed testtabelid, mis korjatakse tuhandete inimeste tulemuste järgi. rorsach on pseudoteaduslik tilulilu, mida kasutatakse tänapäeval pigem filmides.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas cadman »

Ja konkreetsete (nendesamade Internetis levinud kõige tüüpilisemate) Rohrschachide kohta neid ei ole ja ei saa olemaski olla. Ja-jaa. :lol:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas tauno »

ma pidasin rohkem silmas seda, et tõsiseltvõetavatel vastuvõttudel sellist kraami reeglina ei kasutata. pealegi need on eri teemad, üks on neuropsühholoogia, teine psühhoneuroloogia...
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas cadman »

Nojah, ega ma ole tõsiseltvõetaval vastuvõtul käinud. Pigem veidi temaatikat õppinud, et ega pruugi kõiki nüansse teadagi :P Tegelikult on sedalaadi (eel)teadmistega pigem veidi jama ja moonutatud tulemused, teine teema, et esmalt tuleks defineerida normaalsus jne. jpms. Ühesõnaga ma tean parasjagu sedajagu, et teada kui vähe ma tean 8)

Aga jah, eks need ole kaks eri asja, riistvaraprobleeme diagnoositakse senini põhiliselt kummihaamriga...
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas tauno »

jutt kisub pisut segaseks...
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas cadman »

No siis pole Sa vast jõudnud oma lahterdamistes sinnamaani, kus teadmiste olemasolu saarega (või õigupoolest selle merestkerkimisega) võrreldakse. :wink: Sestap ongi, et mulle tundub mälumängu ja mälu toimimise vahel seoste leidmine üsna kaheldava väärtusega tegevus.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Vello
Postitusi: 51
Liitunud: 01.05.2006, 13:29

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas Vello »

Palun abi.

Ma kunagi lugesin kuskilt ,et ühel vanal -keskaegsel?-eesti kaardil oli üks Eesti mägi märgitud kustunud vulkaaniks/vulkaanikraatriks.

Nüüd googeldan tund aega aga ei leia miskit.

Kas kellegi mälus on sellist fakti või oskab keegi paremini otsida.

Tänud.


Vello
Au boat de son latin.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas polt »

Kaks minutit googles ja ma väidan, et otsitav on ilmselt Tudulinna linnamägi, millise Mellin on tõesti kunagi oma kaardile kandnud kui kustunud vulkaani.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Külaline

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas Külaline »

polt kirjutas:otsitav on ilmselt Tudulinna linnamägi
Polt 2 punkti.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7743
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Teadetetahvel 2010

Postitus Postitas Henry IX »

Huvitav, Tartu MV X mängus on Janis Lusise küsimuse kõrvale riputatud Jorma Kinnuneni pilt (Spordifotograaf Kalle Kultala foto)
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Vasta