Võistkondlikud eestikad 2011.

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Yuku

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas Yuku »

Kulla Taivo, Haapsalu ei mängi tõepoolest ja sulle püüti sellest teada anda aga millegipärast ei saadud kätte. Ristik pole ilmselt üks/ühele sama, mis Haapsalu ja kui sulle pole teatatud, et oled mansas, siis tõenäoliselt ei tasu sul tartusse sõiduga aega raisata.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas holte »

Ristik üritas võistkonda kokku saada, aga see osutus liiga keeruliseks, kuna sai nii lühike aeg
endale jäetud ja vaba ajaga mälumängusõpru nii lühida ajaga ei ei leidunud.
S.t enda viga, väga suurt kihutustöö tegijat see aasta polnud kellestki ja iseenesest ka rahvast
kokku ei saa päris.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas illar »

Loen siin ühest paberist, et mind on keegi kuhugi soovitanud ning annan teada, et ei kandideeri kuhugi organisse, küll aga olen nõus töörühmades/mõttekodades osalema, mis mälumängu edasi aitavad ja seda kui arendamist vajavat spordiala võtavad. Õigupoolest ei saagi ma kuhugi kandideerida, sest pole liidu liige ja ega näe vajadust ka eraisikuna liikmeks hakata, kuna ootan kuni teiste aladega võrreldavale klubisüsteemile üle minnakse.

Viimasega seoses pakuksin mina ideaalis midagi sellist, et EML-i kuuluvadki ainult klubid, kes vastavad mingitele nõuetele (jur staatus, liikmete arv jne), mida nimetagem nt litsenseerimiseks ning kelle liikmemaks tänastes standardites võiks olla ca 200-300 EUR aastas. Ja võistkondlikul EMV-l võiksidki osaleda ainult need litsenseeritud klubid, sellega eraldi osavõtutasu ei kaasneks. Ka EMV korraldamine (kõik mängud ühel nädalavahetusel) peaks antama igal aastal mõnele klubile ja EML ei peaks EMV osas mässama millegi muuga kui medalid, karikad ja vb olla võistluspaiga üüri osaline katmine. Äkki saab sellega rohkem inimesi, kui ainult paar EML-i juhatuse liiget mälumängu hüvanguks raha sebima ja liidu tulubaas vähe kasvab.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas arko »

Illari ideed on kindlasti väärt põhjalikumat arutamist, kui tänane pooletunnine koosolek seda võimaldaks.
Veel üks mõte: EMLi juhatuse liikmete ülesanne ei peaks olema kindlate ürituste korraldamine, vaid ürituste korraldamise korraldamine.

Ankeedis oleks võinud olla veel üks punkt EMLi juhatuse liikmete arvu vähendamisest (nt kolmeni). Sellest on ka siis foorumis juttu olnud. Praegu nägin üllatusega, et on ette pandud juhatuse liikmete arvu suurendamine.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
külaline

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas külaline »

Nojah kui võistlused hakkavad toimuma vaid litsenseeritutele, siis ei tasu mingist demokraatiast enam rääkida. Võib-olla tasubki teha eraldi litsenseeritute mälumäng ja normaalinimeste mälumäng, midagi hullu ju ei juhtuks, peaasi et need kaks tüüpkonda omavahel segamini ei läheks.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas cadman »

Njah, aga pigem ongi ju õige eristada rahvasportlased ja profid. Ilmselt kaoks siis ka pidev vingumine, et "kvaliteetküsimused" pole nii kvaliteetsed, nagu peab. Ja poliitkorrektset tasakaalustatust ei olnud. Mis aga puutub Liitu, siis igal spordil on siiski püramiidjas tase. Meie mälumängus tundub see pigem seenekujuline olevat. Kusjuures selle seene kusagil keskmise tolmu sees on eriti "aktiivsed" tegelased. Aga see on ka Eesti spordi üldine tase, et tühikehklemist on meeletult, aga tippe vaid paar.

Mu meelest ei saa ka motivaatorist üle ega ümber. Tippspordiski pole selleks teps mitte ainult medalid ja diplomid (kuigi ka need on toredad asjad). Pelgalt sellest, et kõikjal ennast kõvaks meheks karjuda, piisab mõnele üksikule. Ja omaette teema, et kas see siiski ongi üldse sport, kui juhuslikkuse moment on sedajagu suur, et tulemus loeb pigem koostaja(te)st kui osaleja teadmistest. Eks sellest ka need lõputud kvaliteedikismad ja frustratsioonide kirjeldused siinpool foorumis. Üldse jääb kõrvaltvaatajal selline mulje, et kes teeva, need teevad. Ja need kes ei tee, need õpetavad. Selleks kvalifitseerub muide ka see jutt siin ja praegu.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
külaline

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas külaline »

Juhatust poleks eriti vajagi, piisab kui valitaks üks juht ja see siis kasutaks vastavalt vajadusele temale lojaalseid tegelasi. Poolesaja inimese tegevuse juhtimiseks piisab ühest küll.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas polt »

Tahaks tänada tänase mängu korraldajaid sujuvalt läbiviidud ja igati normaalsete küsimsutega mängu eest! Huvitav oleks siiski kuulda ka tänase ürituse eelarvet, et teaks tuleviku tarvis meeles pidada.

Tänase mängu silmapaistvaim sündmus oli minu tagasihoidlikul hinnangul Noorte Kotkaste ehk võistkonna Möh suurepärane koht oma debüütvõistlusel. Ühtlasi minu lugupidamine Veiko Ulp ile ja Indrek Salisele tänu kellele potentsiaalsetele tulevikutegijatele mänguvõimalus leiti.

Oma võistkonna esitusega võib ka jääda 95% rahule, ainus mis ei läinud algse plaani kohaselt oli see, et Grupp seltsimehi ei vajunudki ära. Tegelikult oli see ka estica,, lõppkokkuvõttes tagasihoidlikuks jäänud hulga juures loomulik asjade käik.
Samas oleks olnud ka väga mage kui esmaspäevane Postimees oleks kirjutanud -Eesti meistriteks mälumängus tuli võistkond Pehmed ja karvased koosseisus...... järgnes Grupp seltsimehi. Vastupidi on ikka ilusam :lol:


Ja Insu ees pean ma vabandama- ma kuulsin tänasel mängul tõepoolest esimest korda nime Sienna Guillory -ja mul on selle pärast häbi! (häbematult sitt ettevalmistusminupoolt Insu küsimusteks)Aga samas ei ole ka ühel mu lemmik tibisaidi,l kus on umbes 500 edevamat ja popimat meelelahutustööstuse tibi ilusti reas -samuti sellest Siennast keegi midagi kuulnud. Seega oma võistkonnakaaslaste ees mul häbi ei ole! :lol:
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas his master's voice »

Lisaksin ka suured tänud korraldajatele. 5 küsijat annab juba teatava kvaliteedi nii et 25 kvaliteetset küsimust keskmiselt per küsija ei tohiks olla mingi probleemi. Esticat oli ka vist ca. 20 küsimust. Meie võistkonna poolest oleks mälumäng võinud peale 70. küsimust otsa lõppeda, kuid nagu Lembit Ainsoo ütles, et füüsist peab olema, et sama erksalt lõpuni mängida.

Nüüd natuke küsimuste poole pealt: küsimused mida ma enda poolt märgin kvaliteedimärgina on 4, 6, 12, 13, 15, 24, 31, 33, 47, 57, 81, 86, 92, 95, 101, 104, 110, 113, 114, 119.

Mõned küsimused jäid pikaks ja lohisevaks, nii et see lugemine viie küsimusega blokis jäi vaevaliseks nagu 22, 26, 32, 38, 75, 84. Isiklikult arvan, et neid oleks saanud lühendada, kuigi neil suurt viga polnudki.

Olemata võinuks jääda 67, 89, 97, 108, 111, 112, 118 (marginaalsed ja tarbetud asjad).

Hiljuti küsituid asju oli Szolnok, tähtaniis, Banksy, Sepak Takraw, Bernanke, ehk veel mõni.

Võib-olla oli klassikalist muusikat ja teadust võrreldes muuga paljuvõitu, aga eks see ole küsijate stiil. Siiski tuleb tõdeda enda mätta otsast vaadatuna, et see oli parim võistkondlik eestikas, kus ma olen sinu mänginud.

P.S. Ja näed polt, see et ma Guillory ära panin, annab märku et ma tibide alal päris lootusetu polegi.
Viimati muutis his master's voice, 07.05.2011, 22:52, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas arko »

Täitsa tõsiselt, Igor, hakka juba EMiks trenni tegema. Mitte fakte õppima, vaid metsajooksu. Ees ootab ikkagi sisuliselt 48 tundi mälumängu jutti, nappide unepausidega. Ja füüsiline vastupidavus võib kõige selle juures väga oluliseks osutuda.
Loomulikult kehtib see ülejäänud tulijate kohta ka.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas his master's voice »

Arko, minu füüsisel pole midagi viga. Lihtsalt meil oli kõrge keskmine vanus ja puudulikud teadmised, mis sai määravaks. :)
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas his master's voice »

Tegin veel statistikat küsimuste arvu kohta MM-teemade järgi:

Teadus 22
Maailm 19
Sport&mängud 17
Ajalugu 15
Kultuur 13
Meelelahutus 12
Elustiil 12
Meedia 10
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas insu »

polt kirjutas:... Ja Insu ees pean ma vabandama- ma kuulsin tänasel mängul tõepoolest esimest korda nime Sienna Guillory -ja mul on selle pärast häbi! (häbematult sitt ettevalmistusminupoolt Insu küsimusteks)Aga samas ei ole ka ühel mu lemmik tibisaidi,l kus on umbes 500 edevamat ja popimat meelelahutustööstuse tibi ilusti reas -samuti sellest Siennast keegi midagi kuulnud. Seega oma võistkonnakaaslaste ees mul häbi ei ole! :lol:
Ähh, nende saitidega sa ei jõua küll kuhugi, entsüklopedist. Vaata parem filme. Hetke seisuga on küsimata veel kuus kuni kaheksa vibuga tibi, keda küsida saab. Küsitud on nüüd minu arvepidamise järgi 1) ...; 2) Kate Beckinsale; 3) ... 4) Sienna Guillori; 5) ... 6) Eva Green, 7) Milla Jovovich; jne ... Kohtume Viljandis 2012.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas polt »

Vibuga? Krt ma tegin mõõgaga tibide osas ülevaatust. Ok! Olga Kurylenko ja Keira Knightley oleksid eestikate jaoks liiga lihtsad olnud nii ehk naa...
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas insu »

polt kirjutas:Vibuga? Krt ma tegin mõõgaga tibide osas ülevaatust. Ok! Olga Kurylenko ja Keira Knightley oleksid eestikate jaoks liiga lihtsad olnud nii ehk naa...
Kuramus. Kurylenko oleks olnud Viljandis tõepoolest järjekorras ...
Vasta