MM 2011 - 4. juunil Tartus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas tauno »

Just arvutan no ideaalkoosseise. Esialgu on selgunud, et maksimaalse skooriga paar pole esimest korda yle tüki aja põder-oidjarv, vaid põder-naarits.

Selgunud on ka ideaalne kolmik, natuke üllatav, aga oma loogika on ka selles: PÕDER-NAARITS-RIST
Kusjuures selle kolmiku edu järgmiste kolmikute ees on tervelt 5 punkti (küsimust) kokkus skooriga 207 punkti 240st, sellele järgnevad pisikeste vahedega Põder-Naarits-Oidjärv (202 p), Põder-Naarits-Räli (202), Põder-Naarits-Habal (201) jne enamasti 1 punktise vahega.

Solipsistlikult lisaks et ükskõik millise koosseisuga on suhteliselt lootusetu püüda enamat 5. kohast.
Viimati muutis tauno, 05.06.2011, 13:50, muudetud 1 kord kokku.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas Taivo »

Mina olen oma mänguga rahul. Vahel on vorm vilets selles mõttes, et ma tean, et ma pean seda küsimust teadma, ja ikka ei meenu, aga eile selliseid asju õieti ei olnudki. Küll läks pihta paar täiesti huupi asja, nagu Sri Lanka võrkpall ja Soweto (no ei käinud peast läbi, et Soweto=SW, aga ikka vastasin õigesti).

Lapu-laput ei oleks mina küsinud sellepärast, et – mida sa hing sinna veel panna oskad peale Magalhaesi? Polt kunagi ütles, et iga küsimust tehes kontrollib ta, kas küsimusele on olemas mõni usutav vale vastus. Siin minu hinnangul ei olnud, isegi aastaarv oli vist olemas. Tähendab, ma olen veendunud, et sellele küsimusele tuli valesid vastuseid Eestiski, mul lihtsalt on raskusi nendest arusaamisega, kes seda küsimust ära ei vastanud.

Pärast mängu arutasin Igoriga, kas keegi küsimusele, mis riigi president on Lukašenko, ka Eestis valesti vastas. Ja ennäe, Lukašenko polegi kõige lihtsamate küsimuste nimestikus! Nii et esikümneski kõik ei teadnud.

Vaatan ka nulliringide loendit ... endosperm ... nojah, põhikooli bioloogia. (Mõtlesin tükk aega, ikka ei meenunud.) Fööniksi ordu ... põhikooli kirjandus. (Ma arvasin teose ära, aga kirjutasin vale organisatsiooni.)

Vaatan soolode loendit. Eks ta nii ole, et kui ma vastan ära millegi niisuguse, mis on minu meelest tõeliselt keeruline, siis sealt soolot ei tule. Seevastu läks sooloks aa-laava, mida ma ei julgenud Jüri kilvasarjas küsida, kartes, et läheb täisringi. Nüüd ma tean, järgmine kord saate aa-laavat, nii et seda nägu.

-40 °C on ennegi kusagil küsitud ja ikka ainult kaks õiget vastust? Rääkimata sellest, et kui peast ei tea, jõuab ju välja arvutada? Candide – olen omandanud keskkooli kirjandusprogrammi. Veega – kontrolli, Tauno, ma vastasin selle õigesti. Kuldkihar – jah, on ajakirjandusest läbi käinud, aga nagu peast pühitud.

Tähega kohvitootja juures käis mul Kamerun peast läbi, aga ma kirjutasin Maroko, mille lipul on samuti tähe moodi asjandus punasel taustal, ehkki pärast mängu öeldi mulle, et see olla pentagramm, mitte täht. Möönan, et vilets küsimus. Väikese hokiriigi osas on Poldi kriitika väga asjakohane.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas tauno »

Nii, nüüd on esimesed arvutused ka parima neliku kohta, parima skoori andis selline koosseis:
PÕDER-NAARITS-RIST-RÄLI, kokku 212 punkti 240st. Seega kaks humanitaari ja kaks reaaltaustaga inimest on võitev kombinatsioon.

paremuselt järgmised nelikud on:
Põder-Naarits-Rist-Habal 210 punkti
Põder-Naarist-Rist-Tõnisson 210 punkti
Põder-Naarits-Rist-Vahter 210 punkti
Põder-Naarits-Rist-Oidjärv 210 punkti
Põder-Naarits-Rist-Tang 210 punkti
Põder-Naarits-Rist-Salis 209
jne jne

teen pärast huvi pärast arvutused ka ilma Ristita koosseisu kohta, see lööb kaardid pisut segi

(Taivo - jah, Lukašenko puhul ka ees eksijaid muidugi polnud ning Veega punkt on ka olemas)
Viimati muutis tauno, 05.06.2011, 18:37, muudetud 1 kord kokku.
Vilniuse Žalgiris
Külaline

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas Külaline »

Proovin veel külalise nime alt siia mõtteid avaldama pääseda. Kuigi vist lootusetu. Eile tegin siia kerge postituse, täna on see ära kustutatud. Tuleb nõustuda Cadmani nimelise kommentaatoriga, et keegi on siin suurem kui teised. Mis ma öelda tahtsin? Pidevalt arvustab siin rühm kommentaatoreid (ja ega teised löögile pääsegi), mis on õige mälumänguküsimus ja mis ei kõlba kusagile. Lootsin, et MM-i kohta vähemasti ei tule halbu sõnu. Eksisin. Kui ikka ise vastust ei tea, on tegemist halva küsimusega - see on poltide ja co kreedo. Mis aga ei pruugi õige olla.
MM-i kohta. Arvustatakse siin MM-i küsimusi. Samas, kas Gibson ja Ashman ka arvustavad. Võib-olla. Aga nad võidavad. Vaatamata pahadele küsimustele selle foorumi stammkommentaatorite arvates. Eile püüdsin siia kirjutada ja algul mu kommentaar siin oligi üleval, et kui vaadata mnemomaratoni vastajaid ja vastuseid, peaksid ju näiteks Henri ja Holte olema Gibsoni ja Ashmani tasemel, kui mitte paremad. Mõned veel. Kas nad olid? Kas nad võistlesid? Siin riieldakse külaliste nime all kommentaarivate inimestega. Minu meelest on Külaline vähemasti sama kena pseudonüüm kui polt, tauno, henri, holte ja kes iganes veel. Kes nende nimede taga on, teavad vaid kümmekond stammkommentaatorit siin. Lihtkodanik, kes siia satub, ei tea tuhkagi ei poldist, ei külalistest. Aga see oli muuseas.
Minu mõte siia kirjutamisel oli see, et miks ollakse nii vaenulikud nende küsijate vastu, kelle küsimusi ei osata vastata ja nende küsimuste peale, mida ei teata. Kõike ei saagi teada. Ja viia Eesti mälumäng küsimuste poolest MM-i ja EM-i tasemele, see ei vii kusagile. Parim eestlane MM-l on ikkagi teises kahekümnes. Ettepoole ei jõuta kuidagi selle nipiga, et Eesti meistrivõistlustel vaid ingliskeelset kirjandust küsida.
Viimased kaks küsimust ka. Siin foorumis kommenteerivad umbes 10 inimest. Samapalju osaleb mnemomaratonis. Palju Eestis üldse mälumänguharrastajaid on? Ja viimane küsimus. Miks ei või siin mõtteid avaldada kõik soovijad? Miks osade kommentaarid ära kustutatakse?
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas arko »

Eilse kommentaari kustutasin ära mina, sest see ei sisaldanud argumenteeritud mõtteavaldusi, vaid ainult isilikke rünnakuid. Kuigi ma mitmete tänases postituses välja toodud mõtetega ei nõustu, on neid täna selgitatud ja argumenteeritud. Mina ja kahtlemata ka teised moderaatorid püüavad kinni hoida põhimõttest, et siin foorumis on soodustatud argumenteeritud mõttevahetus. Postitusi ei kustutata mitte seepärast, et need sisaldavad kellegi jaoks ebameeldivaid seisukohti, vaid kui hakatakse ründama isikuid, mitte argumenteeritult kritiseerima nende väljaütlemisi.
Ja selle peab vist ka selgeks tegema (mis mõnedele pole vist ikka veel arusaadav) - see pole siin mingi mälumängu vabamüürlaste koht, kus langetatakse kõik Eesti mälumängu puudutavad otsused ja hinnangud. Foorum on kõigile vabalt kommenteeritav. Mõni on valinud võimaluse siin oma sõnavabadust aktiivselt kasutada, teised on valinud seda mitte teha. Aga ei maksa arvata, et siin räägitakse kõigi mälumängurite nimel.

See foorum on kõigile kommenteerimiseks vaba, keegi pole välja valinud neid, kes siis sõna võtavad. See on koht, kus saab avaldada arvamust kõige mälumänguga seonduva üle. Mullegi meeldiks, kui kiitust oleks rohkem kui kriitikat, ent asjaliku kriitika talumise ja sellest õppimise võime peaks olema iga inimese oskuste pagasis.

Kasutajanimede osas: olen kindel, et küsimise peale on polt, tauno ja kõik teised valmis avalikult välja ütlema, mis on nende tegelik nimi ja mis on nende mälumängualane kogemus ja tegevus. See oleks lihtsalt hea tava, kui ka kõik külalised oleks valmis sedasama tegema.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas cadman »

Siin ma ei oleks siiski Arkoga nõus - saunas paguneid peal ei ole. Ja mulle isiklikult on vastumeelt just see, et veidigi asjalikuma jutu peale hakatakse vehkima asjaoluga, et need "mittenähtavad" pagunid annavad eriõigused ja neid peab olema ette näidata jne. jpms.

Mis aga puutb mälumänguküsimustesse, siis jõuame sinnamaani, et igal erineval kooslusel on keskmine IQ number 100. Seda juba definitsiooni järgi. Paapuatele adapteeritud IQ-testiga jäävad jänkid hätta ja vastupidi. Sama on mälumänguga ja sea ei muuda ka see, kui iga rahvas esitab omad küsimused. Asjale jääb alati kõige määravamaks see, _mida küsitakse_. Ja kuna tegelased on ise mänge korraldavad kindralid ja kõrgete tulemustega, siis on nende seisukohtade promo tegelik sisu pigem kohtade kinnistamine kui arutelu. Et Sa heidad muidugi õigupoolest ette küll õigest vaatenurgast, aga tulemus ei pruugi olla see, mida tahetakse. Ütlen ausalt, et kui siinkõlanud suuniste järgi teeksin näiteks mina mälumängu, võiks võitjad ette ära ennustada. Ja kui teeksn nii, nagu arvan hea olevat, oleks siinset nördimust 50 lehekülge vähemasti.

Juba igas alamkultuuriski on tähtsad omad teadmised ja pole lootustki, et need klappima saab. Ka ei ole usutavasti dokumenteeritudki kõiki kõigis mälumängudes küsitud küsmusi, et asi oleks uus ja värske. Küll on aga ka minu arvates rünnatud paari tegelase poolt ikkagi ennekõike korraldajaid, kes tegelikult tegid oma hetkevõimalikest üsna parimalähedase lahenduse. Ja nagu ka ise tead - enamik osalejaid sellise "õigekssuunamisega" ei tegele. Et ikkagi, mis on see jõud, mis paneb selliseid "arutelusid" üldse kirjutama?

Ja paratamatult taandub iga inimese kommentaar sedasi isiklikuks :oops:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas polt »

Ma võin seda siis veel korra teha.Polt= Jaan Allik. See on küll juba umbes kolmas kord. Ja kui kellegil jälle mulle midagi öelda on siis-võtke teadmiseks, ma pean ainult nende kriitikast, kes on mind vähemalt korra mälumängus individuaalselt võitnud viimase 10 aasta jooksul. Ülejäänud võivad minu poolest minna sinna, kus on niiske, pime ja haiseb sita järele.
Viimati muutis polt, 05.06.2011, 15:12, muudetud 1 kord kokku.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas cadman »

Ja vaat siin ma küsikski. Mis sellise tegelase kohta siis arukat öelda saabki? Ammu tehtud juba ettepanek, et taolised tegelased saata paraski juurde. Kirjutagu külalisena oma sõimu. Muide, venelased ütlevad taoliste kohta, et selline "täht" on üldse tähestikus kòige viimane. Muide, kas ehk oleks abi kui soovitada tegelasel pidada oma personaalblogi, kus siis maailmavalu välja elada...
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas Taivo »

Mulle meenus küsimus mehest, kes hoidis IIMS ajal ära ühe Taani asumaa okupeerimise natside poolt. Ega seal nüüd rohkem valida olnud kui Island või Gröönimaa. Aga kumb? Vastati mõlemat. Mulle meeldiks, kui keegi, kes õigesti vastas, kommenteeriks, mille põhjal ta seda tegi. Kui huupi, siis on arusaadav. Kui teadis, kes oli sõja ajal Taani kuberner Islandis ja kes Gröönimaal, siis on lootusetu, ma ei hakka vist iial selliseid asju teadma. Ja midagi muud, mille põhjal valida, ma seal ei näinud.

Olümposlaste jõulupeo kohta tekkis mul sama hämming mis Holtel, sest antiikses Kreekas jõulupidusid ei peetud. See on vist vihje mingile filmile, mida ma näinud pole, aga millisele?
kalmer
Postitusi: 979
Liitunud: 27.06.2009, 18:34

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas kalmer »

Nimi meenutas rohkem Gröönimaad kui Islandit. Rohkemat ei olnud vaja.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas polt »

Island oli põhimõtteliselt juba aastast 1918 iseseisev riik. See pani minu jaoks asja paika.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas tauno »

anonüümsele külalisele lisaks, et keegi ei sõimanud MM-i küsimusi, aga käis tavapärane arutelu, mis meeldis ja mis ei meeldinud mängu juures. ma arvan et enamikule mäng ikkagi meeldis, kuna tegu on omalaadse nähtusega ja väga suure osalejaskonnaga mänguga.

foorum ei ole ju suletud kõigile kasutajatele, vaid kõik saavad sõna võtta, piisab registreerumisest. anonüümsust ei toeta ja pseudonüümi ei kasuta, täitsa oma nime all olen :)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas cadman »

polt kirjutas:Ma võin seda siis veel korra teha.Polt= Jaan Allik. See on küll juba umbes kolmas kord. Ja kui kellegil jälle mulle midagi öelda on siis-võtke teadmiseks, ma pean ainult nende kriitikast, kes on mind vähemalt korra mälumängus individuaalselt võitnud viimase 10 aasta jooksul. Ülejäänud võivad minu poolest minna sinna, kus on niiske, pime ja haiseb sita järele.
Oled kindel, Tauno, et see on tavapärane arutelu? Päris hämmastav oleks, kui Sa seda ei oleks. Tõepoolest. :P Kaju, aga ma loodan, et Arko taastab ka selle kustutatud osa "tavapärasest arutelust". Kui juba arutelu, siis ilma ilustamata :D
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas tauno »

Võib-olla ma siis lihtsalt ei näinud midagi, aga off-topic on see igal juhul ja risustab praegust teemat
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
ravenius
Postitusi: 720
Liitunud: 02.01.2005, 20:48

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas ravenius »

Naljakas paradoks: eelmisel aastal 121 punktiga 50., sel aastal 135 punktiga 59. koht, Tipus on ikka tihe, midagi pole öelda. Ove puhul on seis veelgi huvitavam. Arko saab nüüd kirjutada Eesti mälumängurite ning nende taseme jätkuvast mandumisest.
Vasta