Eesti meistrivõistlused 2012

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas ToivoK »

Kas on veel kuskil keegi, kes kõhkleb/kahtleb ning äkki tahaks pyhapäeval paari heita.
Tähendab ootan pakkumisi - Toivo.Kreek@mail.ee.
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas margu »

Küsimus korraldustoimkonnale. Kas näituseks üksikkilva meistrivõistlustel oleks võimalik selline lahendus, et kui aega hakkab kusagil 15.45-16.00 nappima saada kätte kogu järelejäänud küsimustepatakas ja need kiiruga ära lahenada, et ikka transpordivahendile jõuaks. Kui selline võimalus oleks, siis võiks oma nime ka sinna registrisse kirja panna. Ma vaatan, et osalejate arv tuleb muidu nadi - vaid kolmkümmend tegelast on end kirja pannud.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas insu »

margu kirjutas:Ma vaatan, et osalejate arv tuleb muidu nadi - vaid kolmkümmend tegelast on end kirja pannud.
Tuleb tõdeda, et Viljandi individuaal on kerkimas Eesti kõige osavõturohkemaks üksikmänguks (MMi välja arvates). Ma juba vahepeal mõtlesin, et ei viitsi seda enam korraldada, aga kui nii, siis vist pole pääsu.

Tuleks katsuda Maistele vastu tulla. Samas saame aru, et tegu tiitlivõistlustega, kus kehtivad reeglid ja selline vastutulek ei pruugi sestap olla nii enesestmõistetav.

Kas Haapsallu kuidagi muud moodi ei saa? Läbi Pärnu, Tallinna ...? Näib siiski, et mitte. Vist on keeruline tõepoolest jõuda isegi Tallinna viimase 21.00 bussi peale. :(
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Aare6631 »

Kindlasti tuleme antud juhtumil Margule vastu. Ma küll ei tea, kuidas üksikmäng on vormistatud, Andres Kund on lubanud pilte ekraanil näidata. Aga niipalju kui küsimustelehtedel kirjas, saab ikka ette ära vastata.
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Hallvatt »

Margus, su buss läheb 16.45? Ma viskan su autoga sealt füüsikahoone juurest bussijaama, see võtab u 5 minutit. Viis minutit veel igaks juhuks varuks, nii et teoreetiliselt saab 16.35-ni mängida.
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Taivo »

Ma registreerisin iseenda üksikmängule ja koos Kalmer Männikuga paarismängule, aga tegelikult sõltub see, kas ma tulen, sellest, kas Kalmer kutsutakse pühapäeval tööle või ei. See selgub homme ja ta kahtlustab, et kutsutakse. Siis ta tulla ei saa ja ma ei hakka ka üksikkilvale tulema, sest samal päeval on Eesti meistrivõistlused välkkabes, kus osavõtumaksu ei ole ja ma olen kaks korda individuaalselt esikuuikusse jõudnud (kilvas näiteks ei ole). Ma näeksin parema meelega, et kilvad korraldataks laupäeval, ei hakkaks kabega segama.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas insu »

Mängule tulijad, palun ärge unustage end registreerida! Värvitrükki saame võimaldada ainult registreeritud paaridele ning paarismängus seina peale pilte ei kuvata. Registeerimine läheb lukku täna südaöösel.

Indrek

Infot jagan vajadusel telefonitsi: 53417234
Sven

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Sven »

Hallvatt kirjutas:Margus, su buss läheb 16.45? Ma viskan su autoga sealt füüsikahoone juurest bussijaama, see võtab u 5 minutit. Viis minutit veel igaks juhuks varuks, nii et teoreetiliselt saab 16.35-ni mängida.
Ei saa aru, kuhu nii kiire on. Viimane buss Tallinnast Haapsallu väljub 21.00. Selle peale jõuaks nii Tartust 18.00 väljuva Täitunni Ekspressiga kui ka 18.10 väljuva Võru bussiga. Seega võiks mängida 17.30-ni, siis on allamäge minek.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Kõige paremad ennustajad on igatahes Põder-Vahter. Nemad ennustasid õigesti ära, et individuaalile pole mõtet jääda.
Mulle tuli meelde kui ma aastaid tagasi ise esimest korda eestikate individuaali tehes samuti üle forsseerisin ja liiga raske mängu tegin. Kümmekond küsimust mida täna küsiti oleksid olnud sobilikud võistkondlikule mv.
Selliseid küsimusi millele oleks andnud vastust välja mõelda suurt ei olnud, puhas kas tead või ei tea , mäng.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Taivo »

Poldil jumala õigus! Vahel on nii, et mõtled ja mõtled, aeg on juba läbi, aga ikka tahaks veel ja veel mõelda. Kunna mängus midagi sellist polnud, vastupidi, igas paketis jäi mõtlemisaega minut-paar üle.
mrali
Postitusi: 306
Liitunud: 13.10.2007, 19:05
Asukoht: Taebla ja Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas mrali »

polt kirjutas:Kõige paremad ennustajad on igatahes Põder-Vahter. Nemad ennustasid õigesti ära, et individuaalile pole mõtet jääda.
Mulle tuli meelde kui ma aastaid tagasi ise esimest korda eestikate individuaali tehes samuti üle forsseerisin ja liiga raske mängu tegin. Kümmekond küsimust mida täna küsiti oleksid olnud sobilikud võistkondlikule mv.
Selliseid küsimusi millele oleks andnud vastust välja mõelda suurt ei olnud, puhas kas tead või ei tea , mäng.
Kund pärast mängu mulle möönas, et testlahendaja (Ainsoo) oli ca 40 prossa saanud.

Samuti mainiks vormistust (oli ikka vahe võrreldes paarikaga) ja temaatika suhtelist kitsust.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Jah 21. sajandil pilte nii ei küsita ja ei näidata. Powerpointi poleks vist raske olnud asju panna. Fisheri pilt oli küll selline, et ma panin Keres vastuseks.
Ja no sorry kui ikka pildilt paistab, et vapil istub vares mitte kotkas siis vastad ju Voronez mitte Orjol. Kakapilt samamoodi.
Ja no Gambia kohta väita, et see on üks vaesemaid riike isegi Aafrika taustal vaadatuna on ikka ilmselge liialdus. Aafrikas on Gambia korralik keskmik- vaatasin praegu seda sisemajanduse ja keskmise palga asja.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas ToivoK »

Poldile, et Fishcerit minagi taiband, aga, et mingi jugo portreteerib oleks võind/pidand mõtlema panema. Ja vares/kotkas heraldiliselt on ikka 2 eri asja (kas heraldiline vares yldse olemas on - ei tea).
Aga võiks kokku leppida, et seda värsikest peldikust, mis sita ära määrib enam ei kysi.
Asi selles, et tegemist pole kindlasti Raua Mardi omaloominguga, vaid tõlkega, sest vähemasti 70il võis seda vene keeli iga teise Venemaa avaliku peldiku seinalt lugeda (ei mäleta kyll, kuidas täpselt sõnastet oli). Ning vene rahvapärimuse järgi võis esmaautoriks olla nii Jessenin, Majakovski, Mandelštam ja kes veel, kuigi kahtlustan, et algne värsike võis lausa yleeelmisel sajandil luuletet olla.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas his master's voice »

Kõigepealt sooviks ma individuaalis vähemalt ühe punkti juurde saada küsimuse 17 vastuse eest Jockstrap. See tõstaks mind puhtalt neljandaks ega mõjuta kuidagi medalikolmiku kohti (minu number 38).Kuna protest vastab reglemendile, paluks vaadata mu punktid üle. Aitäh!

Paarismängus oli Eestiga seotud küsimusi kokku 16, mis moodustas kokku 20% küsimuste arvust. Kui ma ei eksi, siis see oli sama arv, mis mullu vastu EML aastakoosolekul vastu võeti. Üldiselt oli mäng tore, kuigi Paavle ja co on minu meelest korraldanud tugevamaid mänge kui hiljutine. Kui eesti küsimused kõrvale jätta, olid halvimad küsimused minu arvates 13 (Vahtang Kikabidze), 23 (Kuuba ja Puerto Rico, mõtlemiseks aega liiga vähe),31 (Pasdaran, seoses sellega, et lõpuks aktsepeeriti maakeelseid vastuseid, kuigi kõik üritasid mõelda seda õiget nime), 34 (Clement Desalle, nišimehe küsimus tehnikaspordi mitte just kõige väljapaistvamalt alalt, F1 juures oleks see aktsepteeritav olnud), 57 (jakuudi keel - minu meelest mängu halvim küsimus, kui midagi välja vahetada, siis esmajärjekorras just see küsimus, ei näinud küsimuse loogikat, kust oleks pidanud leidma õige vastuse sellise küsimuse puhul). Ülejäänud küsimused olid vähemalt ok, esile tahaks tõsta 6 (Narõškinid), 16 (Hans Adam), 37 (Wystan Auden), 41 (San Jacinto lahing), 44 (Rebecca Soni), 56 (surnute raudtee kalmistule), 75 (nubuk). Lisaks sellele ennustasin täpselt kaks kohta, kuid 20% eestika osakaal oli paarile Põder-Vahter liiast, mistõttu tegid nemad oma hooaja halvima mängu ning medalikolmikusse tõusis Nurmla-Räli, kes tegid hooaja parima mängu.

Individuaalis oli sümptomaatiline eriti halb pildikvaliteet enamike pildiküsimuste puhul, siis pildiküsimuste küsimine stiilis Kes?, mida tohiks lubada ainult sel juhul, kui pildil on vihjeid, mis võimaldavad küsimuse ära vastata ilma täiendava tekstita. Lisaks selle oli mõni teema esindatud liigagi palju: Estica puhul domineeris täielikult Lõuna-Eesti, lisaks 2 ümbermaailma purjetamise küsimust, 2 male ja 1 kabe küsimus. Sellist tasakaalutust ei tohiks EMV-l lubada. Kuna Estica küsimuse oli vähem kui paarismängus (12), lubas see Tiit Naaritsal tulla Indrek Salise ees Eesti meistriks. Mängu parimad küsimused olid 12 (Stalingradi Madonna), 21 (Uganda), 28 (Lovecraft), 31 (Filipiinid), 47 (Sri Lanka), 64 (Pärlijõgi), 68 (Internet). Suurema osa küsimuste puhul jättis ka sõnastus soovida, mõnede küsimuste puhul oli vihjeid liiga vähe (loe kondi ümber liha), mistõttu jättis mäng väga õhukese mängu, võiks öelda et isegi ülejala tehtud mängu mulje. Domineeris sovetica ja Ida-Euroopa teema, lisaks sellele olid kõik kunstiküsimused kirved + olematu pildikvaliteet. Kokkuvõttes hüpati üksikmänguga lati alt läbi.
Arvo Kreegipuu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Arvo Kreegipuu »

Individuaalmäng oli raske jah. Ehk on kogu mängu üksi tegemine liiga vägev ettevõtmine.
Kuna juba algatati juurdeküsimise teema, siis paluks üle vaadata ka minu 12. vastus. Kogu sodi hulka pidi jäi nagu ka üks mahakriipsutamata õige vastus ? Kui ma nüüd eksisin ja midagi ei saa, jääb nii nagu on
Vasta