EM 2012: 9.-11. november Tartus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas Matis »

Kõige objektiivsem on kõik tekstid teha väljamõeldud keeles - esperanto või volapük või mida iganes. Ja küll kullakallis mälumängur õpib esperanto selgeks.
Muidugi EM-i massilisuse seisukohast oleks kohapealse keeles olevad küsimused stiimuliks, aga kui on nii otsustatud siis on nii otsustatud. Peaasi et MM ei muutuks puhtalt inglise keelseks, siis oleks küll asi täbar.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas illar »

Pigem on nende rahvusvaheliste võistluste puhul ohuks mitte inglisekeelsus, vaid -meelsus.
Inglisekeelse küsimuse puhul on parim, kui selle vormistaks inimene, kelle emakeel ei ole inglise keel, siis on see ka teistele söödavam. Selliste keeleliste vihjete ja nüanssidega küsimust nagu kodumaal, ei saagi rahvusvahelisel võistlusel teha (muidu tekib tõepoolest liiga suur eelis neile, kelle emakeeles küsimus on) ja enam-vähem on sellega ka hakkama saadud.
Küll on aga Igoril õigus, et oluline oleks, et küsimusi tuleks ka teistel Euroopa suurtelt - algatuseks näiteks sakslastelt või prantslastelt ja asi vast nihkub ise tasakaalu.
Hea näide on spordivaldkond (kui eestlaste ilmselt tugevaim), kus EM-il võiks ampluaa olla näiteks kogu see kraam, mida peab oluliseks Euroopa suurima rahvusvahelise spordikanali uudistesaade ehk siis Eurosport News. Täna on asi piiratud suuresti nende aladega, mida peavad oluliseks nt BBC spordiülevaated ehk asi puhtalt inglaste väravasse.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas arko »

Lugesin seda pikka arutelu alles nüüd ja saan põhjalikumalt vastata mõne aja pärast, aga enne üks kiire kommentaar: jah, vastata saab igaüks oma emakeeles. Kanname hoolt selle eest, et vastused oleksid kõigis keeltes olemas, kuid kõigi küsimuste tõlkimine käiks praegu tõesti üle võimete.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas holte »

Paar mõtet või järeldust, mis pähe on tulnud.
Arvatavasti pole sellise formaadi juures eriti loota, et küsimusi ja osalejaid hakkab
ka teistelt "Euroopa suurtelt" olema - suured kultuurriigid ei kannata, kui rivaalkeel
mingil võistlusel domineerib ja saavad milegipärast erinevalt väikeriikidest väga hästi
aru, et asi on kaugel ausast mängust. Paljudel pisimitteinglastel pole selle vastu ehk midagi,
sest tõsiseltvõetavate rahvaarvudega riikide lisandumisel ei pruugi neile seda va medalikolinat
enam iial kosta.
Praegune formaat on lihtsalt tegijatele mugav, aga miks seda võistlust mujale riikidesse
sel puhul viiakse, on natuke arusaamatu - meenutab natuke Meistrite Liiga jalgpalli finaali,
eriti kui vastakuti Manchesteri või P-Itaalia klubid satuks, aga mäng planeeritakse kuhugi
Moskvasse või Istanbuli..
Ju siis on mälumäng sama hästi rahastet.

Minu unenäos oleks selle va ürituse küsimusekolleegiumis igast riigist üks tegelane - esiteks
klaarivad-tasakaalustavad nad nii ära omavahel küsimused ja teiseks võivad väga hästi ka
tõlke organiseerida/teha. Sedasi oldaks nõus mängima seda mängu sportlikult ja kandepind laieneks.
See tõlkimine ka nii suur töö kui ette maalitakse, küsimused ei hiilga tõesti erilise nüansikusega.
Või kui see on tõesti nii suur töö, siis korraldajamaa keelde küsimuste tõlkimine
peaks olema küll arusaadav ja ka täiesti tulus tegevus. Praegusel hetkel on mul Eesti-poolsetest
korraldajatest natuke kahju, sest selle formaadiga on kas
a) arvatavalt eestipoolne esindatus väiksem kui oleks ausa võistluse korral ja lihtsalt hulk
tulu suure töö eest jääb saamata;
b) kui nad korralikult ei teavita Eesti mälureid, et tegu on inglisekeelse võistlusega,
siis mina nende populaarsusreitingut pärast võistlust mõõta ei tahaks.

Kahjuks jään ma endiselt arvamusele, et inglisekeelsel kujul on tegemist mõttetu unfair-play
üritusega (Aare väide, et kui on korraldatud EM, s. t. järelikult see on õiglane! on küll huvitav
mõte, aga peab ütlema, et mõtlevale inimesele väga logiseva loogikaga tõestus)

Ma oleks täitsa nõus aitama küsimuste eestindamisel, kuna ise ilmselt kaasa ei löö,
aga kui see on loetud ebaausaks eeliseks (totaalne nonsenss), siis ilmselt seda teha ei saa.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas arko »

Annan teada, et lisaks põhipaketile on eestlastel EMil võimalik osaleda ka eraldi ühes-kahes mängus.
Hinnakiri on järgmine:
Üksikmäng - 25€
Paarismäng - 40€
Võistkonnamäng - 72€
Valida saab neist kuni kaks mängu. Iga hinna sees on ka üks toidukord.

Kui 1. novembriks annab endast teada vähemalt 10 soovijat, valmistame üksikmänguks ette ka eestikeelse komplekti.

Registreerimine kilvalehel hetkel veel ei toimi. Paaris- ja võistkonnamänguks (Team Quiz) saab end kirja panna ka võistluste lehel http://eqc2012.kilb.ee/index.php/en/reg ... -team-pair
Osavõtutasu tuleb kanda Eesti Mälumänguliidu arvele 221055479708
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas polt »

Võistkonnamängus ja paarikas on 40 ja 72 per nase või kamba peale?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas arko »

kamba peale
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas insu »

MIs värk teil selle toiduga on? Ükskõik mis paketid või hinnad, mingi kuradi söök on ikka sees. Ma ei taha süüa! Õigemini ma tahan ise otsustada, millal, kus ja mida ma söön.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas arko »

Lihtsalt öeldes - sest söök on olemas, kohe ukse taga enne või pärast mängu. Ja meil ei ole võimalust kontrollida, kas need, kes ütlesid, et nemad tegelikult süüa ei taha, siiski puhveti manu ei hiili.
Ma ei tahaks siin väga jäik olla, kindlasti annab midagi välja mõelda. Aga saad ehk isegi aru, et korraldaja vaatevinklist lähevad asjad seeläbi oluliselt keerulisemaks. Kuidas kujuneb hind, kui paarismängus su paariline tahab süüa? Võistkonnast kaks soovivad ja kaks ei soovi? See on tohutu segadus, mille haldamisele kuluv energia leiaks ürituse läbiviimisel kindlasti kasulikumaid väljundeid. Kui pakud end vabatahtlikult seda haldama ja söögisaali jälgima, kes sööb ja kes mitte, siis muidugi, teeme ka söögita paketi ära.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas insu »

Ah, eks ma saan muidugi aru isegi kõigest sellest, mis sa just ütsid. Las söövad.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas his master's voice »

Tere!

Kuna Ove Põder ei soovi sel aastal Eesti koondist EM-il esindada, teatas Arko mulle, et koondise kokku panemise õigus läheb mulle, kui MMi arvestuses paremuselt teisele eestlasele. Selleks, et koondis võimalikult demokraatlikult ja objektiivselt kokku panna, andku mulle palun esmaspäevaks, 8. oktoobriks, e-mailile igor.habal@sportsdataservices.co.uk märku need mälumängurid, kes kindlasti osalevad Euroopa meistrivõistlustel. Siis räägime lähemalt koondise komplekteerimisest ja võimalikest treeningutest.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas arko »

Kuna Eesti koondis on Eestis toimuval EMil ikkagi prioriteet, saan korraldajate poolt saan lubada, et koondise liikmed saavad osalemisel soodustust - kõigilt pakettidelt 25%. Kui aga kutsutav liige peaks osalema ainult koondise eest mängides, siis me raha ei küsigi (kui aga ta peaks ka majutust vajama, siis peame vaatama, kuidas seda korraldada).
See annab loodetavasti koondise kokkupanemisel vabamad käed.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas his master's voice »

Vahepeal on selgunud ka Eesti A-koondis algavaks EM-iks. Meie vabariigi esinduskoondise moodustavad seekord koondisekarastusega Tiit Naarits ning debütandid Igor Habal, Sven Oidjärv ja Mati Räli.

Kuna meil on A-koondisega plaanis pidada ka treeningkohtumised, mis kõige lihtsamal moel kajastuvad küsimuste tegemises ja nende küsimises, siis kõigil, kes oleks huvitatud kaasa küsimast ja mängimast, palun saata järgmiseks pühapäevaks vähemalt 25 küsimust meiliaadressil igor.habal@sportsdataservices.co.uk

Tallinna inimesed, kes sooviksid füüsiliselt koos koondisega trenni teha ning nõu ja teadmistega meid aidata, võivad ühendust võtta sama meiliaadressi kaudu.
Sven

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas Sven »

Kas ma arvutasin õigesti, et kui soovin osaleda üksikmängus ja koondisega võistkonnamängus, on minu arve [25+(72/4)]-25% ehk 32.25?
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas arko »

Koondiste mäng ja võistkonnamäng on eri võistlused. Kirjutasin sulle ka täpsema vastuse meilile.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Vasta