Kultuur

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Kultuur

Postitus Postitas holte »

Manutius oli ka väärt mees, tema rajas Veneetsiasse trükikoja ja võttis italicu trükkimisel kasutusse.
Aga et šnitti võttis ta ikka veel varem vildakalt kirjutanud mehe käekirjast, siis ma pean teist meest
ikka õigemaks vastuseks. Kes pidi raamatukogu tekitamiseks ikka ka ise usinasti sirgeldama, tema
eluajal 1364–1437 käs raamatukirjutamine ikka käsitsi.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas arko »

Krt, kusagilt on see läbi käinud... Petrarca?
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Kultuur

Postitus Postitas holte »

ei ole kirjanduses ise loomistegevusega silma paistnud mees
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas arko »

Ok, siis ma kohtasin seda fakti ilmselt siis, kui tegin küsimusi kuulsatest fontidest ja inimestest, kelle järgi need nime on saanud.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
Udupea
Postitusi: 1296
Liitunud: 19.02.2008, 22:35

Re: Kultuur

Postitus Postitas Udupea »

Medicid olid patroonideks paljudele ju. Aga holte küsitud mehe eluaastaid vaadates tuleb meelde et Cosimo de Medici oli patrooniks muuhulgas kellelegi Niccolo de Niccolile. Ma enne Itaaliasse sõitu lugesin pataka raamatuid läbi, muuhulgas ka Medicitest ja see mees jäi meelde sellega et ta eesnimi ja perekonnanimi on sama. Kas nüüd see topelt-Nikolai on otsitav, ma küll ei tea. Aga rohkem ma Cosimo ajast ühtegi teist meest ei tea, kes oleks vähetuntud...
Kõik mõistlik on juba ära mõeldud, tuleb ainult üritada seda üks kord veel mõelda.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Kultuur

Postitus Postitas holte »

Niccolo (de) Niccoli neh :arrow:
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Kultuur

Postitus Postitas his master's voice »

Nimetage see Mehhikos tähistatav püha, mis toimub 1. novembril, langedes kokku kõikide pühakute päevaga. Arvatakse, et püha pärineb juba asteekide festivalist, mis oli pühendatud Mictlani valitsejannale Mictecacihuatlile. Päeva tähistamise rituaalid on sarnased meie hingedepäevaga - surnuid mälestatakse, nende haudu korrastatakse, nendele viiakse toitu, jne. Mis pühaga on tegemist?
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Ma olen seda korduvalt lugenud, inglise vikipeedia tähistab seda igal aastal, aga meelde ei tule. Selle päeva sümbol on naiseriietes luukere, kelle nimi oli vist Catrina või Catriona. Aga võib-olla oligi selle Catrina või Catriona päev?
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Kultuur

Postitus Postitas his master's voice »

Catrina on tõesti üks tähelepanuväärsemaid asju, mille järgi seda päeva mäletada, kuid... Catrina traditsioon on umbes 100 aastat, püha on aga tähistatud tunduvalt kauem.
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Kultuur

Postitus Postitas ToivoK »

Võin kyll eksida, aga minu teada on kõigi pyhakute päev mitmel pool Ladina-Ameerikas surnute mälestamise päev, ehk siis ka Mehhikos. Hispaania keeli dia de los muertes vms.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Kultuur

Postitus Postitas his master's voice »

Toivo :arrow:
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Kultuur

Postitus Postitas ToivoK »

Nagu teada, siis pärast Normandia dessanti liitusid vägedega mitmed rindekorrespondendid.
Yks neist, kuulus mees, väitis oma 1947 ilmunud memuaarides, et olla olnud juhtum, kui tema koos veel yhe kuulsa mehega sattus Saksa tule alla ning too teine kuulus mees (ms märksa tuntum ja kuulsam kui vihjet memuaaride autor) olevat hiljem rindetagustes baarides teda (st memuaaride kirjutajat) syydistanud, et tema (st memuaaride kirjutaja) olevat kaotanud igasuguse seltsimehelikkuse ja relvavendluse ning tahtnud, et tema (st baarides syydistaja) saaks surma.
Põhjus olevat olnud selles, et too memuaaride autor olevat tahtnud iga hinna eest saada fotot värskelt hukkunud maailmakuulsusest.
Kes olevat kellest neid syngeid pilte tahtnud?
valle
Postitusi: 27
Liitunud: 19.10.2009, 17:21

Re: Kultuur

Postitus Postitas valle »

Sodiks lastustud Hemingwayst oleks kindlasti tulusa foto saanud.
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Kultuur

Postitus Postitas ToivoK »

Aga keda Hemingway syydistas, et tolle eesmärk oligi sihuke pilt saada?
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Kultuur

Postitus Postitas punukana »

Capat?
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Vasta