Teadetetahvel 2013

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Allar

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Allar »

Tere!

Kui Polt veebruaris Keila paarisetapile tuleb, siis olen talle nõus rongipileti välja tegema. Muide kõik küsimused on seekord Välis-Läti koorijuhtidest, Mnemoturniirist ja Pärnumaa loodukaunitest kohadest. Lisaks 20 küsimust teemal: Mööda kodukandi radu ning vähemused.

Allar
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas aadu »

Ja kui tulemegi?
"Me ei ole veel haridusministriga lõplikus tões kokku leppinud."
Jürgen Ligi
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas polt »

Kas Pulverile ka rongipilet välja tehakse? kas ma saan pileti marsuudil Pärnu-Keila ümberistumisega Tallinnas? Ma kohe lähen rongiaegu passitama. kas Keila rongijaam on mängukohast kaugel?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
IS
Postitusi: 297
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas IS »

Vahemärkusena kalendri osas niipalju, et selle hooaja kalender sai lehele üles juba 3. juulil, nii et ligi 5 kuud hiljem ei tohiks see enam kellelegi üllatusena tulla. Talvekuude hõredus on tingitud seekord ju sellest, et Paikuse ja K-Nõmme etapid toimuvad mais MV-na.

Järgmisel hooajal võib aga küll sättida mängud kindlatele laupäevadele (iga kuu 1. ja 3.). Püha- ja muud päevad peale laupäevade ei paista paraku kellelegi eriti meeldivat. Püüame juhatusega uue hooaja kalendri esialgse versiooni siis varsti valmis teha, arvestades praegu teadaolevaid soove mängude läbiviimiseks. Kui kellelgi veel on tahtmist mõnda mängu teha, andku palun esimesel võimalusel teada. Meistrivõistluste korraldamiseks on siis järjekorras Paide, nende mängude tegijaid võiks hakata juba täpsustama.

Aga mis puudutab mõne mängu rõhutatud boikoteerimist, siis minu arvates ei ole see eriti edasiviiv tegevus. Samas on kõigil loomulikult täielik vabadus valida, millistes mängudes osaleda ja millistes mitte. Etappide karikaarvestusse juurdevõtmiseks/väljaarvamiseks on EML juhatus pakkunud välja kindlad üheselt määratletavad kriteeriumid. Kui kellelgi on veel mingeid konkreetseid kriteeriume lisada, siis paluks ka vastavaid ettepanekuid teha.
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas aadu »

Praeguste kriteeriumide (millest üks oli vist 20 paari osavõtt) alusel väljaspool Tallinna ja Tartut vist eriti ei saakski teha... Ei olnud 20 paari Rakveres, ei olnud Viljandis. Ning karta on, et ei ole ka järgmisel aastal. Vahepealne tõusulaine on paraku möödas ja tagumise otsa konkurents on kehv. Kohal käivad suures osas samad näod, kellest enamus ikka auhinnalaua juurde pääsust unistab. Lihtsureliku jaoks on tase liiga kõrge, nädala sees koha peal mängud toimumas ja kaugele ka kulukas sõita. Ja nii tee, mis tahad - no ei tulda mängima. Ei käi virulased maakilval, ei käi paarikaid mängimas. Ütlevad, et kohalikust sarjast jätkub küll mänguisu rahuldamiseks. Paljud käivad veel vallamängudel ka. Ega sellepärast saa kohalikku sarja ära jätta, et mehed viitsiksid ennast üleriigilistele üritustele vedada. Ja nii olemegi lõhkise vankri ees.
Ja Indrek - me ei boikoteeri Keilat, me lihtsalt tuleme kohale ja teeme ühe kõva mängu. Õpime välisläti viiuldajad ja kanneldajad selgeks.
"Me ei ole veel haridusministriga lõplikus tões kokku leppinud."
Jürgen Ligi
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas aadu »

Eelmisele jätkuks
Tuleb teha lihtsalt valikud - oleme mõlemad sellised imelikud inimesed, kellel ka nädalaahetusel tööpäevad. Ning nii tuleb töölkäimist klapitada, vahet pole, kas mängud laupäeval või pühapäeval. Aga väga palju mänge sinna lihtsalt ei mahu. Ja kui oled valiku ees, kuhu minna, ja kuhu mitte, siis on lihtne Keilasse, kus on alati ilmselgelt meile mittesobivad küsimused, mitte minna. Või väga kaugele jäävatesse Räpinasse või Otepääle. Nii lihtne see ongi.
"Me ei ole veel haridusministriga lõplikus tões kokku leppinud."
Jürgen Ligi
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas insu »

See kindlate laupäevade reegel tuleks kindlapeale sisse viia - elu läheks kohe palju lihtsamaks!
IS kirjutas: Järgmisel hooajal võib aga küll sättida mängud kindlatele laupäevadele (iga kuu 1. ja 3.)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas polt »

Lihtsalt mängud tuleb jagada kategooriatesse. A kategooria mängud neile kindlatele nädalavahetustele ja muu tilulilu ja amatööride asjaajamised a la maakilb, kuboniirid, tabivered, eraldiseisvad spordikilvad jne siis mujale ja vahele. Lihtsalt mängud ju jagunevad nendeks kus peab käima ja nendeks kuhu võib-olla viitsitakse minna.
Mul on olnud sellel sügisel juba 3 nädalat kus mul on viis mängu teha või mängida. ja üks selline tuleb veel..
Lihtsalt töögraafiku koostamisel oleks teatav selgus ja üle nädala variant vajalik.
Ja Allar tõesti me tuleme Keilasse ainult seepärast, et me ei saa muidu 6 mängu karikaarvestusse kokku.Ja kui on ikka valida kas Räpina või Keila, siis sinu kasuks räägib u 400 km.(seega hakka rongipiletite tarvis raha koguma. Mine kuldvillakusse või kuhugi...(loomulikult proovi naiste erisse saada siis on edulootust ka)

Mis puudutab kahte tühja talvekuud, siis oli ju teada, et me ei tee mänge seoses eestikatega juba kevadel juba kevadel. Ja oleks võinud mõnd liigutatavat mängu liigutada. Kasvõi Sirelit( me ei pea ju tingimata tema surma või sünnipäeva paiku mängima). Ehk oleks paar lisakuud võimaldanud teha midagi uutmoodi või paremini ehk isegi rahvusvaheliselt.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kalle Voolaid
Postitusi: 167
Liitunud: 03.01.2007, 10:33

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Kalle Voolaid »

Siit tiluliluga tegelevate amatööride poolelt siis A-kategooria meestele ka teadmiseks, et uue aasta spordimuuseumi spordimäng (1. märtsil) on läbi tegemas väikest iluravi, lootuses elavdada osavõttu ja äratada suuremat vastukaja. Arutlusel on mitmeid ideid, kuid kui ka siin kellelgi on häid mõtteid, andke teada!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas polt »

Põhiline mõte on see, et spordimängud peavad toimuma tavamängudega samal päeval. Mina ei viitsiks never ever kuhugi ainult spordi pärast sõita. (Korvpalli pärast küll-nagu Kalle teab) Sorry kui mõni spordimängude tegija nüüd solvus.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kalle Voolaid
Postitusi: 167
Liitunud: 03.01.2007, 10:33

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Kalle Voolaid »

Seda korvpalli asja me veel vaatame.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Matis »

Mind ajab naerma see A-kategooria värk. Ma küll ei tunne end just a-kategooria mängijana, kuigi mänge teen paremini kui nii mõnigi a-kategooria inimene :)
Tegelt tuleks see pidev üksteise sõimamine ja üksteise koolkondadeks jagamine ära lõpetada, küll siis vaikselt hakatakse uuesti mängima tulema. Konstruktiivne kriitika on alati teretulnud. Aga kisa ühelt poolt, et Paikuse on sitt, ja teiselt poolt, et Keila on sitt, ei vii mitte kuhugi. Ja kui tahate palju mänge, siis peate ka arvestama, et peate ka palju aega varuma. Mitte nihelema, et kell on juba kuus, miks ma siin olen.
Ja see kõva taseme jutt. Bullshit. Pigem määrab mängus valitsev õhkkond. Ma ei tea, et näiteks spordimängudes oleks mingit pinevat vastandumist. Tavamängus küll.
Ja kui küsimuste raskusest juttu. Siin on Allik toonud välja nutika skeemi. Kaks rasket, üks kerge, kaks keskmise raskusega. Katsuge seda skeemi järgida. Ega me mingid vaimuhiiglased ka pole, et 5 neli peavad olema soolrasked.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Allar

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Allar »

Tere!

Õige jutt. Vähem möla ja rohkem häid mänge!

Allar
Sven

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Sven »

Kas keegi on kursis, kuidas on kilvaelu korraldatud näiteks Soomes või Norras, kus distantsid kordades suuremad? Eesti on üks väheseid riike, kus jõuab ühe päevaga teises riigi otsas ära käia. Aga kuidas sa lähed Oslost "Trondheimi paarismängule", kui niisugune asi olemas oleks?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas polt »

Ma kahtlustan, et neil lihtsalt pole sellist süsteemi nagu meil. Tõenäoliselt kellelgi ei ole...
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta