Muusika

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
tanel
Postitusi: 393
Liitunud: 22.05.2009, 15:28

Re: Muusika

Postitus Postitas tanel »

Huvitav, kas küsimus on inspireeritud teaduse-tehnika all olnust? Igatahes sobib Led Zeppelin ja "In through the out door".
Alexz
Postitusi: 826
Liitunud: 20.10.2009, 17:56

Re: Muusika

Postitus Postitas Alexz »

Vastus on õige, aga seda küsimust olen tahtnud ammu küsida, mitte nüüd zeppelinidega seostatult :D :arrow:
tanel
Postitusi: 393
Liitunud: 22.05.2009, 15:28

Re: Muusika

Postitus Postitas tanel »

Küsin üht lauljat, kes on esinenud muuhulgas Carnegie Hallis ja Marilyn Mansoni pulmas. Siinmail on tuntuimad tema 1920.-1930. aastate stiilis kaverid (saatebändiks grupp nimega Palast Orchester) tänasest popmuusikast.

Kes?
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Muusika

Postitus Postitas cadman »

Jättes kõrvale "lingvistilise" asjaolu, et vaevalt bänd korraga abiellus ;-), arvasin, et saateansambli nime järgi võiks see olla sakslane. Igal juhul üks mõnusamaid mehi tõepoolest, aga ehk keegi teab ka ära. Igavesti meenutab äraspidist Falcot, kellest ma omal ajal ja ka praegu lugu pean. Aitäh, siit saab vahel rohkem muusikainfi, kui kogu meie meediast kokku.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Alexz
Postitusi: 826
Liitunud: 20.10.2009, 17:56

Re: Muusika

Postitus Postitas Alexz »

cadmani vihjete peale pakuks Raabet.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Muusika

Postitus Postitas cadman »

Eks Tanel ütle, aga taolist pidi väänatuna tundub tänane muusika tõepoolest naeruväärne. Vastupidi pöörates (nt. Taco, keda tegelt mõtlesin), aga sellist vastuolu ei ole. Ei, tõeliselt lahe vend.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
tanel
Postitusi: 393
Liitunud: 22.05.2009, 15:28

Re: Muusika

Postitus Postitas tanel »

Max Raabe on õige. :arrow:
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Muusika

Postitus Postitas holte »

Mis sakslane see Taco on? See on ju kuskil indoneesias sündinud hollandlane.
Cadman, äkki kontrollid lingvistika vahele natuke oma tekstide fakte ka?

(Putting on the Ritz on kusjuures plaat, mis kunagi Amazonist koos teiste plaatide
ja paari sel ajal vajaliku raamatuga tellisin - ja Ritzi tõttu Amazon tellimusega oma
kuu jokutas - leidis selle plaadi lõpuks kuskilt Saksa laost - edasi ajas Eesti Post
korteri ja majanumbri vahetusse, mis tekitas veel nädalaid ajakadu ja kui lõpuks
Pallasti tänaval selgus, et seal ei saa tollitasu kaardiga kah maksta, mistõttu
pidin paar kilti sularahaautomaadis käima ja tagasi järjekorras passima, siis
võttis see mul ausalt öeldes natukeseks isu ära üldse midagi väljamaalt tellida 8) )
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Alexz
Postitusi: 826
Liitunud: 20.10.2009, 17:56

Re: Muusika

Postitus Postitas Alexz »

Olen ammu tahtnud küsida ühte 80-ndate alguse superhitti (nr. 1 Uk, iiri, holland, korduvalt kaverdatud), mille puhul vaatamata selle laulu magusale ja lausa siirupisele välisele kestale, süüdistati laulu sõnade autorit, endist King Crimsoni liiget Peter Sinfieldi, et ta ründab selle lauluga Marget Tacherit ja tema valitsuse poliitikat. Asi läks kohe nii karmiks, et raadiojaamadel olevat "soovitatud" laul nii 15 sekundit enne lõppu "ära vaigistada", ehhki seal lõpus oli vaid üks süütu lasteluuletus. Mis hirmus laul???
Alexz
Postitusi: 826
Liitunud: 20.10.2009, 17:56

Re: Muusika

Postitus Postitas Alexz »

No ei tundnudki keegi seda superhitti ära :D Lisaks siis niipalju, et selle ebasoovitavaks kuulutatud lõpuosa luges linti heliplaadifirma bossi 11 aastane tütar Abby Kimber isiklikult, ja see kõlas sedasi:
"I've got a friend who came to tea,
And no-one seems to know but me,
He came today, but had to go
To visit you? You never know!"
Mina nüüd küll aru ei saa, miks see Mrs. Tacherile ei meeldinud :D
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Muusika

Postitus Postitas cadman »

See lugu oli vist isegi nõukaaegsel Meloodia RSF litsentsplaadil? Mina saan küll aru - selle üks nime tõlkeid võiks olla "Enesepetmise maa". Peaks muidugi tervikteksti lugema, et taoline tõlge teha.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Alexz
Postitusi: 826
Liitunud: 20.10.2009, 17:56

Re: Muusika

Postitus Postitas Alexz »

Vot Meloodia litsentsplaadilt pole seda laulu kuulnud, pigem võis Melodija teatud põhjustel hoopis sama ansambli esimese singli välja lasta ;). Aga mis sellese minu küsitud laulu puutub, siis isegi Celine Dion alustas oma karjääri selle laulu prantsuse keelde kaverdamisega ;) Aga laulu pealkirja tõlge on sul muidugi õige, 2 p ja :arrow:
Ja siit Celin Dion: http://www.youtube.com/watch?v=8lkXXwSifH8
Viimati muutis Alexz, 14.03.2010, 00:09, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Muusika

Postitus Postitas cadman »

Ei. Melodija lasi selle välja pärast Eurovõitu ja briti süsteem on taoline, et mingil X-hääletusel valitakse artist ja siis vorbitakse sellele lood. Ja valdav enamik selle litsentsika lugudest ka needsamad olid, mis briti valikus. Bänd oli ju pea ühepäevaliblikas.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Alexz
Postitusi: 826
Liitunud: 20.10.2009, 17:56

Re: Muusika

Postitus Postitas Alexz »

Meloodia armastas jahh Eurovisioni võitjatest plaate välja lasta, mul isegi Meloodia "Teach-In"-i plaat kunagi olemas oli. Aga see singel Buck Fizzil peale euroviisu "Making Your Mind Up" välja tuli. Jube hea lugu, mis siis et väidetavalt Teacherit kritiseerinud :D
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Muusika

Postitus Postitas cadman »

No ei see ainult Margareeta pihta käinud, pigem ikka käis pinda kogu riigi "progressiivsele inimkonnale" ja tema lihtsalt sunniti sekkuma. Aga see selleks, nool oli mu meelest küll veidi varane. Kui keegi tahab, las küsib. Ma siin kah erijälgimise all ja võin muidu küsida midagi, mis riivab "mõnda kõrvakest ni hella"...

Et läheb aega, enne kui ma sedajagu neutraalse küsimuse saan välja mõeldud, mille kallal kohe raasugi iriseda ei saa. Kui see üldse võimalik on :wink:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Vasta