Teadetetahvel 2014

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas polt »

Teil oli seal tallinnas mingi uue pubimängu teema. Ma võin teile normaalsetel tngimustelkogu oma kontsptsiooni maha parseldada koos küsimustega. Vaja oleks ainult inimest kes koha peal läbi viib ja raha kokku korjab. Küll me summades kokkuleppele saame. Mul on olemas ca 60 Powerpointi s mängu Kõik 14 + 5 küsimust. Kui keegi on huvitatud helistage või kirjutage
Kuna allik@kilb.ee on maas. Siis mu meilikas on kindelpolt@gmail.com
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas insu »

See idee tundub mulle küll päris kobe. Sellitsel tingimustel oleks täitsa nõus kord aastas mängu korraldama.
polt kirjutas:Mina olen põhimõtteliselt väga nõus ideega, et korra kuus, kindlal nädalavahetusel saavad tipud isekeskis kokku ja mängivad. Ja ma arvan, et see võiks olla individuaalmäng.20 kutsetega osalejat. 10 siis mingi edetabeli põhjal ja 10 korraldajapoolse äranägemise järgi. Ja loomulikult peaks mängukorraldaja tabelisse maksimumpunktid saama.Sest ega absoluutse tipu väliseid korralikke küsijaid eriti võtta pole. Männik-Naruskberg, Intsu ja edasi on juba ilmselt mängijad.Ma ei tea, kuhu seltskonda Andres(Pulver) ennast määratleda sooviks, ta individuaalidel osaleb harva. Selline sari oleks ahvatlev ja nö Wildcard sinna pääsemiseks, peaks olema ka madalamates tasemetes hinnatud auhind.
Ja osavõtumaksuks sellisel mängul 10.- on paras. 200.- eest saab nii koha (kuigi selle eest nüüd küll tegelikult maksma ei pea) kui ka auhinnalauale midagi ja oma vaeva ka tasutud.
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas illar »

insu kirjutas:Küsimus on selles, kas need nn tipud on nõus mängima ilma auhindadeta ja sellegipoolest osavõtutasu maksma? Ma muud reaalset varianti nagu ei näe, kuidas regulaarsete esi-, karika- vms võistlustega pikas perspektiivis jätkata.
Laias laastus tuleb ju igale hobile peale maksta ja mälumäng pole neist kõige kulukam. Uitmõte, et võib olla oleks näiteks EML-i poolt mõistlik kaaluda oma egiidi all lisaks karikasarja(de)le kasumliku laiadele massidele suunatud kõrtsikilva sarja pidamist ja selle kasumist toetada ka eliitsarja mängutegijaid, kes aasta-aastalt kvaliteetsete mängudega (Insu, Rait ja Priit on jah kolm esimest näidet) tippmälumängu edasi on aidanud edasi viia.

Ilmselt seda kõikide mängude isemajandavust ja samas asja kui tõsiseltvõetava mõttespordiala arendamist ei olegi võimalik korraga tagada.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas insu »

Selge on, et tippudele suunatud mängusarjade süsteem vajab mingit värskendust. Eelpooltoodule lisaks oleks ammu aeg loobuda auhinnaraamatute traditsioonist. Ma ei tea, kust kiviajast see pärineb. Kunagi küllap see isegi õigustas end, aga viimasel ajal küll mitte. Kes raamatutest lugu peab, ostab neid niigi ja harva õnnestub auhinnalaualt leida teost, mida tõesti tahaks, aga veel pole.

Uue sarja jaoks võiks kasutusele võtta näiteks sellise auhinnasüsteemi, et kujundatakse esikolmikute jaoks mingi spetsiaalne meene, mis oleks läbi hooaja (või ka pikemalt) ühesugune, vahetuks ainult mängu järjekorranumber või kuupäev. On see siis medali kujul või mõni muu jubalakas, vahet pole, aga mingi ilus, aga väike asi peaks olema, et neid rohkem mahuks. Neid saaksid siis inimesed koguda. Lõpuks on mõnel näiteks 10, see on kõva mees, mõnel on 1, millesaamine oli tüübi jaoks suur sündmus jne. Neid junne siis antaksegi iga mängu esikolmikule, sest kuidagi tahaks ikka mängu lõpul parimaid esile tõsta.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas holte »

ma arvan, et see võiks olla vastava sõnumiga tätoveering pluss EMV võitjatele ka keeleneet.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas polt »

Kusjuures mina oleks selle tattoovärgiga isegi nõus. Iga võit tooks õlavarrele ühe tähekese juurde. Mul on tattookunstnikke mängul käinud-peab uurima palju sihuke lõbu maksab...
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas Matis »

Vaadake, et te ainult tippmängutegijate ringi kitsaks ei aja. Ja lisaks võiks olla igas mängus ühe mängutegija kõrval ka teine. Vaatan et need üksikhundid hakkavad viimasel ajal kvaliteedis sära kaotama või pole oma potentsiaali täiesti avanud. Selles suhtes ma võtan alati mütsi maha nende ees, kes on suutnud luua küsimustetegijate tiimi ja suutnud ka lasta oma küsimused läbi toimetada.
Ja kui teha mingit eliitsarja, siis peab olema hooajal vähemalt üks etapp, kus oleks uus tegija.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas polt »

Ja mängutegijatel peaks olema omavaheline võistlussüsteem. Näiteks nulliring annaks 5 miinust , täisring 3 miinust. Vale küsimus, mis läheb tühistamisele 10 miinust. Samuti peaksid mängijad andma mängu lõpus mängule 10 pallisüsteemis hinnangu.Kindlasti leiaks ka teisi hinnatavaid kriteeriumeid. Juhendispetsialistid võiksid hakata vaikselt juba midagi kokku kirjutama. Hiljemalt eestikate ajal peaks toimuma ka uue hooaja no presentatsioon, kus on paigas kõik mängud ja nende tegijad. Kes järgmine aasta eestikaid teevad?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas Matis »

Infost. Tundub et kolmapäevane etapp on salajane, et võiks mingeid tulemusi mõlemalt poolt ka siin kirjas olla juba. Sest tulemuste ülespanek tundub viibivat.

Katsun niipalju üles kirjutada, mis ma Silja tehtud fb-pildilt näen.
Tartu tulemused:
1. Matis Song 50;
2. Silja Paavle 42, Toivo Kreek 42, Priit Naruskberg 42.
5. Andres Kund 39.
6. Rauno Pärnits 38.
7. Hardo Lilleväli 35.
7. Aivar Õepa 35.
9. Tanel Kadai 34
10. Kaarel Silmato ja Mart Kiisk 32.
12. Helle-Viivi Tolk 28.
13.Veiko Tonts 26.
14. Siim Avi ja Toomas Krips 25
16. Rein Hiob 24.
17. Jaan Lomp 23.
18. Taavi Pae 21.
Kokku osales 21 võistlejat.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas Matis »

Matis kirjutas:Infost. Tundub et kolmapäevane etapp on salajane, et võiks mingeid tulemusi mõlemalt poolt ka siin kirjas olla juba. Sest tulemuste ülespanek tundub viibivat.

Katsun niipalju üles kirjutada, mis ma Silja tehtud fb-pildilt näen.
Tartu tulemused:
1. Matis Song 50;
2. Silja Paavle 42, Toivo Kreek 42, Priit Naruskberg 42.
5. Andres Kund 39.
6. Rauno Pärnits 38.
7. Hardo Lilleväli 35.
7. Aivar Õepa 35.
9. Tanel Kadai 34
10. Kaarel Silmato ja Mart Kiisk 32.
12. Helle-Viivi Tolk 28.
13.Veiko Tonts 26.
14. Siim Avi ja Toomas Krips 25
16. Rein Hiob 24.
17. Jaan Lomp 23.
18. Taavi Pae 21.
19. Urmas Song 20.
Kokku osales 21 võistlejat.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas Aare6631 »

Tartu tabel on kilvalehel üleval, seda Tartu meistrivõistluste nime all. Insu palvel tegin eraldi ürituse: http://www.kilb.ee/mangud/tartu-meistri ... sikmangus/.
Karikaetapi koondtabel tuleb lähema paari päeva jooksul, kui koolilaste vahevooru ettevalmistused tehtud saavad.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas Aare6631 »

Norra GP kuupäev sai teatavaks, nemad mängivad 5. aprillil. Meie kalendris nihkub üritus seega pühapäevalt 30. märtsilt pühapäevale 6. aprillile. Ikka Tallinnas.
Kasutaja avatar
ravenius
Postitusi: 721
Liitunud: 02.01.2005, 20:48

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas ravenius »

Kui kurdetakse järelkasvu (või selle puudumise) üle, siis eile toimunud ristsõnade lahendamise meistrikatel saavutas esikoha 15-aastane Joonas Jürgen Kisel. Tegemist polnud küll pauguga luuavarrest, sest tegi ta ilusa esituse juba möödunudki aastal, ent ometigi väärib fakt selgelt esiletõstmist.
Allar

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas Allar »

Laupäeval, 22. veebruaril kell 12 algab Keila linnavalitsuse saalis paarismäng. Sellega mälestatakse H. Nahnkmanni, R. Heldet ja J. Nesselit. Osavõtumaks 10 eurot paari kohta. Eriti on oodatud Keila ja Harjumaa paarid. Kohale võib tulla ka ükski ja moodustada paar kohapeal.

Kohtumiseni Keilas vabariigi aastapäeva eel!!!

Allar Viivik
Allar

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas Allar »

Vigade parandus!

Loomulikult H. Nahkmanni!

Allar Viivik
Vasta